BudKocka.cz logo

Na kterém prstu se nosí snubní a zásnubní prsten?

Svatba Šperky Monika 3. dubna 2022
snubní prsteny

Blíží se vaše zásnuby nebo velký den D, ale pořád tápete v tom, na který prst navléknout zásnubní a snubní prsten? Někdy to může vypadat složitě, ale brzy zjistíte, že to tak není. Podívejte se, na které ruce a prstu se tyto prsteny nosí.

Svatba a zasnoubení se řadí mezi nejvýznamnější okamžiky našich životů, které nám kromě vzpomínek připomínají dva šperky - zásnubní a snubní prsten. Víte, na kterou ruku je dát a jak je můžete nosit?

❤️ Kde se nosí zásnubní prsten?

Zásnuby bývají spojené s prstýnkem, mnohdy ozdobeným kamínkem. Zásnubní prsten se u nás nosí na prsteníčku levé ruky (v některých zemích se může být tento zvyk odlišný).

zásnubní prsten se nosí na ruce

Zásnubní prsten s kamínkem v krabičce

Na svatební den prstýnek zcela sundejte nebo ho přesuňte na pravou ruku, ať umístíte místo pro snubní. Můžete ho navléknout rovněž na jiný prst na levé ruce. Záleží jen na vás. Po svatbě nošení prstenů určitě ještě mírně upravíte podle toho, jak vám to bude vyhovovat.

Po svatbě tento prsten rozhodně neschovávejte do šperkovnice, ale noste jej dále. Existuje několik možností, kde mít zásnubní prsten:
⭐️ Společně se snubním na prsteníčku levé ruky
⭐️ Jiný prst na levé ruce (často prostředníček)
⭐️ Prsteníček nebo prostředníček pravé ruky

Dohromady na jednom prstu

Pokud k sobě snubní a zásnubní prsten pasuje, noste jej dohromady na prsteníčku levné ruky. Existují sady prstenů, které se dokonale doplňují. Jeden prsten by měl být bez kamínku nebo perly, výrazné kameny na obou prstenech se k sobě nehodí.

Co tak si vybrat mechový šperk? Vypadá naprosto úžasně.

Pořadí těchto šperků bývá často různě diskutováno a není přesně jasné, který má být první. Někteří tvrdí, že za zásnubním následuje snubní, jiní, že snubní by měl být blíže k srdci.

Vyberte si krásný stříbrný prsten, který vám vždy bude daný okamžik připomínat.

Nezapomeňte na rozlučku se svobodou. Jak ji uspořádat?

❤️ Kde se nosí snubní prsten?

Manželský slib je spojen s výměnou prstýnků. Snubní prsteny pro manžele vypadají velice podobně. Prsten pro manželku někdy bývá ozdoben kamínkem, pro manžela ne. Někdy se jedná o kroužky, které až na velikost jsou naprosto stejné.

snubní prsten se nosí na ruce

Snubní prsteny pro manželský pár

Snubní prsten se u nás dává na prsteníček levé ruky. Levá ruka je blíže k srdci a při manuální práci je chráněn. V některých státech na prsteníčku pravé ruky, někdy na prsteníčku pravé ruky ženy nosí snubní a zásnubní si nechávají zásnubní.

Kde ho můžete nosit?

⭐️ Na prsteníčku levé ruky samostatně
⭐️ Společně se zásnubním na prsteníčku levé ruky
⭐️ Na řetízku
⭐️ Na prsteníčku pravé ruky (občas se nosí v cizině)

Snubní prsten by měl být vyroben z kvalitního materiálu, aby vydržel dlouhé roky a abyste mohla oslavit výročí svatby právě i s tímto šperkem na ruce.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte