BudKocka.cz logo

Svatební kytice: Krásné fotky a inspirace

Svatba Doplňky Eliška 12. května 2017
svatební kytice

Svatba je pro nevěstu velkým dnem, na který se těší již od doby, kdy byla malou slečnou. Důležité nejsou jen šaty a různé doplňky, ale i svatební kytice, kterou po celý okamžik pyšně drží v ruce. Jak si ji vybrat a kde se inspirovat? Podívejte se na foto a fotogalerie krásných kytic, které by se zrovna vám mohly líbit a inspirovat při výběru té své.

Už nemusíte sahat po klasické kulaté svatební kytici bílých nebo červených růží, ale můžete zvolit netradiční a originální tvar svatební kytice, který zvýrazní postavu a šaty. Kulatá, převislá nebo dlouhá kytice dokáže udělat divy s celou svatbou.

V dnešní době se dá vybrat z velkého množství řezaných květin, oblíbené jsou také exotické rostliny. Kytice mohou být jednoduché, složité nebo i ledabyle svázané. Nejoblíbenější je po dlouhá léta kulatá kytice složená z různě barevných květin doplněná drátky, perličkami, korálky, listy, peřím či mašlí.

Podívejte se na fotogalerii

svatební kytice fotky
svatební kytice foto
svatební kytice
kytice na svatbu
svatební kytička
svatební kytice fotogalerie
svatební kytka
kytice na svatbu
svatební kytice fotky
svatební květina
svatební kytice obrázky

Jak si vybrat svatební kytici?

Svatební kytice je tradiční doplněk, který by si nevěsta měla vybrat podle toho, jaké květiny má ráda a jaké se k ní hodí. Rovněž je důležité, aby se kytice vyjímala před šaty, které by ji neměly zastiňovat. Pugét by se měl k šatům i nevěstě hodit, měl by společně s šaty tvořit harmonický celek.

Floristka (květinářka) by se vždy měla zeptat na vaši představu a doporučit vám svatební kytici. Nelekejte se, pokud se bude zvědavě ptát na to, jaké budete mít šaty, účes, líčení, doplňky a co bude mít na sobě ženich. Bude chtít naaranžovat svatební kytici přesně podle vás, aby se k vám hodila. Nabídne vám ukázky a fotky předchozích kytic, ze kterých si můžete vybrat a kterými se můžete inspirovat.

Také se vás zeptá na nejdůležitější věc, kterou je cena a ta se odvíjí od počtu a druhů květin, typu vázání, ozdob, složitosti atd. Kytice může být levná (od 500 Kč), střed (kolem 1 500 Kč) nebo i drahá (za pár desítek tisíc). K tomu se často naaranžují další květinová dekorace a doplňky a účet se může zase o něco zvýšit.

TIP: Rozlučka se svobodou je pro nevěstu důležitá.

Pak už zbývá ta nejdůležitější věc, vybrat si správně květiny do kytice. Neexistuje přesné pravidlo, zda je ta určitá květina vhodná nebo ne. Záleží vždy na požadavcích a požadovaném odstínu, který má v kytici převažovat. Někdo preferuje růže, někdo kopretiny, karafiáty, luční kvítí, kaly, pivoňky, frézie, hortenzie, chryzantémy, tulipány, levandule, lilie, gerbery, gladioly, orchideje, narcisy a další druhy květin.

I když svatební kytice vypadá, že není moc důležitá, opak je pravdou. Bude významným doplňkem při obřadu i při focení a nakonec třeba udělá radost nějaké svobodné ženě při házení, pokud budete tento zvyk dodržovat. Vy si ale na ni vždy vzpomenete, když si budete prohlížet svatební fotky.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte