BudKocka.cz logo

Peníze jako svatební dar! Jak je vtipně dát?

Svatba Finance Monika 15. června 2016
svatba

Chystáte se na svatbu a nevíte, co by bylo dobré dát jako svatební dar? Nechcete kupovat novomanželům servis, mlýnek nebo obraz, protože všechny takové věci již doma mají nebo by je stejně nevyužili? Tak to potom je nejlepším řešením darovat jim peníze jako svatební dar.

Peníze nikdy nikoho nenaštvou a ani neurazí, navíc mají tu výhodu, že se vždy hodí. Rozhodně jsou lepším svatebním dárkem než nějaká věc, která najde své místo v lepším případě na dně skříně. A k čemu jim bude, když dostanou dva mlýnky, rádoby vtipné předměty nebo opět skleničky. Zatímco když vtipně peněžní dar zabalíte, určitě dokážete mnohem více potěšit novomanžele.

Jak vtipně zabalit peníze?

Nejjednodušší je vložit peníze do obálky, je to sice taková nudná klasika, ale určitě i takto peníze potěší. Pokud ale chcete být ale originální, vyzkoušejte nějakou vtipnou radu, jak zabalit peníze, ať novomanžele pobavíte.

Truhla s pokladem

Plná truhla nebo truhlička s pokladem zaručeně potěší. U velké truhly se můžete domluvit s ostatními a naplnit ji mincemi. Jedná se o skvělý svatební dárek! Truhla plná mincí vypadá velmi dobře, protože koruny nebo desetikoruny v truhle vypadají úžasně a novomanželé je mohou postupně utrácet.

Plná pokladnička

Stejně jako truhlu můžete naplnit i pokladničku. Výhodou oproti truhle je, že pokladničky a prasátka seženete v mnoha velikostech a podle toho je můžete naplnit.

Peníze v láhvi

Taktéž do láhve můžete ukrýt peníze. Hodí se do ní dát bankovky. Jako láhev můžete zvolit pivo pro pivaře, víno pro milovníky vína nebo jen tak láhev od sodovky. Bude velmi zábavné dostat bankovky z lahve ven.

TIP: Jak na rozlučku se svobodou?

Naaranžovat v kytici

Bankovky můžete naaranžovat do kytice a ty pak svázat stužkou. Nebo z nich vytvarovat květinu a přidat je k ostatním.

svatební dar

Schování peněz do hračky

Stačí koupit v hračkářství hračku, do které půjdou umístit peníze (bankovky nebo mince). Může to být auto, kočárek, míchačka, letadlo, krabičky nebo kostka postavená z lega. Určitě se dá něco zajímavého vymyslet, aby to přímo sedělo k novomanželům.

Bankovky do rámečku či fotoalba

Bankovky můžete schovat i do fotoalba, v něm můžete kombinovat jak fotky či obrázky, tak i peníze. Do rámečku můžete místo fotky vložit bankovky různé hodnoty.

Kde sehnat peníze?

Možná vám připadá jako nelehký úkol sehnat třeba 50 padesátikorun, 1000 dvoukorun, 2000 korun nebo 50 stovek. Můžete je sbírat, poprosit postupně pokladní v různých obchodech nebo zajít do banky. V bance je to nejjednodušší, ale mějte na paměti, že od určitého počtu kusů stejných mincí se platí poplatek. To můžete vyřešit postupnou výměnou, ať se poplatkům vyhnete.

V poslední době právě peníze ke svatbě jsou nejrozšířenějším svatebním darem. Novomanželům pomohou pokrýt náklady na svatbu, mohou si za ně koupit to, co přesně chtějí a nebo jim pomohou financovat svatební cestu. I když se často nevěsta s ženichem stydí říct si o peníze, protože mají strach z předsudků nebo nevědí, jak si o takový dar říct. Pokud nevíte, co koupit, určitě vsaďte na peníze, které rozhodně nikoho nenaštvou.

Máte nějaký tip, jak vtipně zabalit peníze na svatbu?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte