BudKocka.cz logo

Podprsenky malých velikostí již seženete!

Móda Prádlo Módní tipy Podprsenky Monika 26. června 2014
podprsenky

Každá žena potřebuje jinou velikost podprsenky, ovšem v běžných obchodech najdete nejčastěji velikost 75B, kterou ve skutečnosti má celkem málo žen. Hlavním problémem je, že ženy nosí nevyhovující velikost. Říká se, že 7 z 10 žen nosí jinou velikost, než by ve skutečnosti měly mít. Většinou by měly nosit menší obvod, než teď nosí a větší košíčky než u stávající podprsenky.

Nemusíte mít strach, že byste správnou velikosti podprsenky nesehnala. Seženete, výběr i v Česku je velký, ale musíte chodit do těch správných obchodů. Mnoho českých značek a obchodů tyto malé velikosti nabízí a v článku vám prozradíme které.

V obchodech typu New Yorker nebo H&M najdete jen ty nejčastější velikosti a s push-up výztuží, které pro většinu nejsou moc vyhovující. Začněte se proto zajímat o to, kde najdete i ty menší. A hlavně si zjistěte správnou velikost. Je až s podivem, že mladé a hlavně štíhlé ženy často nosí obvod 75 nebo dokonce 80, přitom skutečný obvod mají třeba i kolem 70. Z toho jasně vyplývá, že obvod podprsenky je špatný. To, že máte špatnou velikost, můžete poznat podle zařezávajících se ramínek, volného obvodu, vylézání ňader z podprsenky, apod. Přitom by se stačilo pořádně přeměřit a pak podívat na správnou tabulku.

Podívejte se nabídku na internetu

Pokud sháníte netradiční velikost, nejprve si zjistěte na internetu, zda ji daná značka nabízí, ať se nechodíte ptát zbytečně. Podívejte se na oficiální stránky dané značky a tam si prohlédněte nabídku. Můžete tam najít i velmi malý obvod, jako je 70, 65 nebo i 60. Musíte ale hledat, protože ne všechny značky nabízejí i tyto malé obvody a velikosti.

Kde můžete koupit malé velikosti na internetu?

Na internetu najdete mnoho značek a obchodů, ve kterých najdete malé velikosti. Například se jedná o:
Astratex.cz - již od velikosti 60A
Ekskluzywna.cz - již od velikosti 65A
LuxusniPradlo.cz - již od velikosti 60D

Jak můžete určit svou velikost?

Nejprve byste měla zjistit svůj obvod. Změřte si obvod pod prsy a podívejte se do následující tabulky na obvod a následně si změřte obvod přes prsa a zjistěte i košíček:

správná velikost podprsenek tabulka

O tom, zda nosíte správnou velikost se můžete přesvědčit i na webu Správná Podprsenka. Tam také najdete mnoho mýtů a důkazů o tom, jak má vypadat dobře sednoucí podprsenka a o tom, že ženy nosí zbytečně velké podprsenky. Dokonce ani tabulky, které poskytuje výrobce, nejsou zrovna ideální.

Zajděte do specializovaného obchodu

Rovnou se můžete zajít zeptat na svou velikost i do specializovaného obchodu, zda mají vaši velikost. Některé obchody netradiční a malé velikosti mají. Ovšem je zde jeden problém, protože se jedná o netradiční velikosti, může vám někdy prodavačka říct, že tyto velikosti nemají nebo že se dokonce ani nevyrábějí. To ovšem záleží na značce, některé opravdu tak malé velikosti nemají a některé mají.

Malé obvody velikosti 60, 65 nebo 70 se dají bez problémů koupit, ale často se stává, že některé prodavačky z důvodu neznalosti celého sortimentu se vám budou dušovat, že velikost 60 nebo 65 se vůbec nevyrábí. Mohou mít pravdu a jejich značka opravdu tuto velikost nevyrábí nebo vyrábí a budou tvrdit, že ne. Což v druhém případě zamrzí.

Kde můžete koupit malé velikosti na internetu?

Na internetu najdete mnoho značek a obchodů, kde najdete malé velikosti. Například se jedná o:
Astratex.cz - již od velikosti 60A
Ekskluzywna.cz - již od velikosti od 65A
LuxusniPradlo.cz - již od velikosti 60D
Timo.cz - již od velikosti 65C
Triola.cz - již od velikosti 65C

V kamenných obchodech můžete menší velikosti najít v Marks&Spencer (pozor, zde je anglické číslování), Tescu nebo například Lindex.

Pokud je vaše velikosti 65C, 65D, 65E, 65F, 65G, 65H apod., tak nemusíte zoufat, protože si vždy můžete pořídit padnoucí velikost podprsenky, i když někdy s větším úsilím.

Už tak nebude muset nosit zbytečně velkou velikost, protože tu vaši nejde sehnat. Jde a to velmi snadno ve zmíněných e-shopech. Můžete si ji jednoduše objednat přes internet, pokud vám velikost nebude sedět, tak nenošenou lze vrátit do 14 dnů.

Máte problém s koupí vaši velikosti? Kde kupujete podprsenky?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte