BudKocka.cz logo

Jak vybrat trendy jarní bundu?

Móda Trendy Rady Bundy Markéta 12. února 2014
jarní bundy

Zima je už na ústupu, takže jaro přijde co nevidět. Již teď se můžete těšit na módní novinky na jarní období a pomalu přemýšlet o další obměně šatníku. Jaro 2024 bude pestré, barevné a avantgardní. V tomto článku si krátce projdeme trendy, které nás čekají a mohou být inspirací k výběru jarní bundy, ale hlavně se zaměříme na to, jak ji správně vybrat, abyste se celou sezónu cítila pohodlně, elegantně a zároveň vás hřála v chladnějších dnech. Nezapomíná se ani na to, že by jarní bunda měla být trendy.

Barvy a vzory budou zajímavé...

Na jaře letošního roku budou „in” barvy výrazné, pastelové i zemité, černou, bílou nebo jejich kombinacemi však opět nic nezkazíte.
Můžeme se také těšit na spoustu zajímavých vzorů, z nichž si vybere každý – romantické květiny, klubové nápisy, exotické a orientální motivy, nepravidelné linie, klasické kostky, puntíky a pruhy. V obchodech si určitě vyberete velmi originální jarní bundy, které se vám budou líbit.

...ale nepřeceňujte je

U jarních bund ovšem platí nesoustředit se jen na módní trendy, ale hlavně na pohodlí. Móda se rychle mění, proto vsaďte spíš na nadčasový vzhled. Nekupujte extravagantní bundy s klopami v nadměrných velikostech nebo krátce střižené a celkově se vyhněte velkým, zářivým a objemným střihům a motivům.

jarní bundy

Jarní bundy 2024 od H&M jsou trendy

Klasikou jsou větrovky, pláště, sáčka, multifunkční, kožené a džínové bundy. Samozřejmě je můžete kombinovat s pestřejšími doplňky.
Ideální jarní bunda by měla být pohodlná, lehká, nepromokavá, větruvzdorná, prodyšná, hřejivá a funkční.

Jaký typ vybrat?

Univerzální pláště: Lichotí každé postavě a věku. Můžete je nosit ve volném čase, ale zároveň jsou elegantní. Nejvhodnější jsou s keprovou vazbou, ty lze nosit v jakémkoli ročním období.

Kožené a koženkové bundy: Už dávno nejsou určeny jen drsným motorkářům. I ženy propadly módě třeba křiváků. Tyto bundy jsou silnější, ale zároveň ne už vyloženě zimní, zahřejí v chladnějších dnech a v těch teplejších se dají klidně kombinovat i se sukněmi. Tyto dámské bundy by měly nalézt místo i ve vašem šatníku.

Denimové bundy: Jsou nestárnoucí klasikou a dají se použít k vrstvení. Lze si je obléct pod plášť či koženou bundu nebo vsadit na úplně džínový outfit včetně kalhot.

Funkční bundy: Jsou vhodné zejména pro milovníky sportu a outdooru. Vyrábějí se hlavně z fleecu, softshellu, gore-texu a dalších speciálních materiálů odolných proti vodě, větru a chladu. Většinou je najdete v nabídce sportovních a army shopů, ale stejně jako u kožených i zde platí, že už dávno nejsou jen doménou pánské části populace.

Pláštěnky a větrovky: Možná se vám to nezdá, ale i v nich můžete vypadat elegantně a šik. Vyrábí se v pestrých barvách, s veselými a zajímavými vzory. Hodí se třeba k cigaretovým kalhotám.

Jaká bunda se hodí k vaší postavě?

Kromě užitkových vlastností je důležité, aby vám nejen jarní bunda dobře padla.
Pokud máte útlou chlapeckou siluetu, klaďte důraz na klopy, límce, veselé vzory a ozdobné detaily, které vám přidají na křivkách. Malé ženy mají často problém s příliš dlouhými nebo širokými rukávy, proto se zaměřte na rovné rukávy a výraznější průramky. Silnějším se doporučují bundy, které jsou dole mírně zakřivené, takže pas vypadá užší, ale zároveň kryjí bříško. Tento střih je vhodný i pro ženy s postavou typu jablko.

A co třeba bunda bomber

? Co na ni říkáte?

Jakou bundu na jaře nejraději nosíte? Podle čeho jste si ji vybrala?

Foto: hm.comNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte