BudKocka.cz logo

Monokiny - netradiční a hezké plavky

Móda Plavky Léto Markéta 12. května 2014
monokiny

Monokiny jsou jednodílné dámské plavky, které však odhalují mnohem více. Některé monokini mají dvoudílný design, ale horní a spodní část je spojena pouze pruhem látky. Jiné, jednodílné, odhalují velkou část zad, boků nebo břicha. Většina typů rozhodně nepatří k neokázalým a přitahují více pozornosti než bikiny.

Vyberte si z nabídky

monokiny
plavky
jednodílné plavky monokiny
dámské monokiny
monokini
plavky monokiny
monokiny

Monokiny se hodí pro každý typ postavy

Tento druh plavek můžete nosit, ať máte jakýkoli typ postavy nebo velikost. V nadměrných velikostech je trochu těžší je sehnat, ale také se vyrábějí. Každé monokiny jsou navrženy pro určitý typ postavy, takže jinému by sedět nemusely. Pokud máte problém sehnat tyto plavky pro vaši postavu, zkuste se podívat po monokinách s nastavitelnými popruhy, které se uvazují kolem boků a ramen.

Pro ženy s výraznějším poprsím budou pohodlnější s podpůrnými košíčky.
Pokud máte silnější postavu, zvolte monokiny, které neodhalují tolik těla – třeba se síťovanými oky než s kompletními výřezy.

Z historie monokin

První plavky pod tímto názvem se začaly vyrábět v polovině 60. let 20. století. Jejich výroba byla levná a rychle se prodávaly. První monokiny odhalovaly i ňadra. Byly tak velmi kontroverzní a oblíbenější v Evropě než v prudérní Americe, i když pocházejí z této země (vymyslel je módní návrhář rakouského původu Rudy Gernreich).
Moderní monokiny již poprsí zakrývají, ale stále jsou velmi odvážné.

Důležité jsou i barvy a vzory

Správně vybírejte také lichotivé barvy, vzory a střihy. Nejen umístění a tvar výřezů, ale rovněž barvy a vzory mohou přitáhnout pozornost k partiím, které chcete zdůraznit. Například ženy s postavou tvaru hrušky monokiny obzvlášť ocení, protože opticky prodlouží jejich menší trup.

Jak v monokinách zvýraznit poprsí?

Vyberte takové, které mají hluboký výstřih do véčka a světlejší nebo jasnější barvu na vrchním dílu než na spodním. Odhalená kůže a barevný kontrast rozhodně přitáhnou pozornost. Pokud máte hodně výrazná ňadra, ujistěte se, že košíčky jsou přiměřenou podporou. Můžete také zvolit s push-up výztuží pro větší prsa.

Když chcete opticky zmenšit zadeček

Opět platí přitáhnout pozornost pomocí barvy a střihu. Monokiny nemají nic skrývat, ale dokáží přitahovat pozornost k určitým partiím. Zvolte tmavou barvu a takové, které dobře pokryjí oblast hýždí (např. takovéto).

Když máte problém s bříškem

Jednoduše si pořiďte monokiny, které zakrývají bříško, ale odhalují boky. Pokud jsou vaší problémovou patrtií boky, zvolte opak.

Celkový zeštíhlovací efekt

Toho dosáhnete, když se vyhnete vodorovným pruhům a nápadným vzorům. Mnohem lépe vám budou sedět pruhy svislé a úhlopříčné. Existují i stahovací verze, které nejsou pouze černé.

Pro ženy, které se nebojí pozornosti

Monokiny jsou určeny hlavně ženám, kterým nevadí na sebe přitahovat pozornost. Pokud nerady odhalujete více, než je nezbytně nutné, budou pro vás vhodnější klasické jednodílné plavky. Je to také o vašem sebevědomí a je třeba dobře vědět, jaký vybrat střih, barvu a design, abyste se cítila sexy a atraktivně.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte