BudKocka.cz logo

Tankiny sluší každé ženě a postavě

Móda Plavky Trendy Markéta 14. dubna 2014
tankiny

Tankiny (tankini) jsou skvělou volbou zvlášť pro ženy, které chtějí zakrýt problémové partie, ale zároveň vypadat stylově. Jsou výbornou a módní alternativou jiných druhů plavek. Jsou trendy a dají se pořídit celkem levně. Buďte hvězdou na pláži!

Jsou to vlastně dvoudílné plavky s horním topem většinou vyrobené ze Spandexu (druh elastického vlákna) a bavlny nebo Lycry a nylonu. Do módy se dostaly na konci 90. let a stále jsou oblíbené. V nabídkách obchodů je najdeme v různých stylech, barvách a tvarech, některé tankiny mají i speciální funkce jako třeba push–up podprsenku.

Výhody oblíbených tankin

Pohodlí je jednou z největších předností tankin a těžko se s nimi mohou jiné typy plavek srovnávat. Nemusí se celé svlékat, když chcete jít na toaletu a dají se nosit i jako sportovní úbor k mnoha plážovým sportům, aniž byste se musela obávat shrnutí vršku. Kvůli tomu je ocení také ženy s větším poprsím, které se v nich nemusejí obávat nehod způsobených nečekanými pohyby. Navíc chrání před spálením od sluníčka na horní části těla.

Krásné tankiny jsou k dostání tady v obchodě.

tankiny plavky

Tankiny se také hodí pro plnoštíhlé ženy, pomáhají zakrýt větší břicho, u klasických plavek naopak jde vidět. Také se často považují za těhotenské, protože se v nich schová bříško.

Druhy tankin

Tankiny s topem uchyceným za krkem ramínkem poskytují maximální komfort milovnicím plážových sportů a zároveň zdůrazňují partie, na které jsou pyšné. Dokáží ale i zakrýt vypouklé bříško.
Tankiny se sukýnkou jsou odvážnější než ostatní typy těchto plavek a jsou jak stylové, tak i pohodlné. Navíc v nich okolí maximálně okouzlíte.
Tankiny spojené s šortkami zakryjí problémové partie v oblasti zadečku a stehen a ačkoli na první pohled vypadají možná konzervativně, jsou vhodnou volbou pro všechny.
Tankiny s kosticemi jsou ideální pro ženy s větším poprsím.

Záleží ale i na vašem typu postavy, abyste pro sebe vybrala ty správné.

Postava typu přesýpacích hodin

Tento typ postavy je považován za ideál. Vyznačuje se symetrií, ramena a boky jsou v jedné linii, pas je štíhlý. Ženy s touto postavou mohou nosit jakékoli tankiny a vždy vypadají fantasticky. Přesto by se měly řídit těmito radami: Noste tankiny tak, aby vynikly vaše křivky. Barvy spodního dílu i topu by měly být stejné, jinak by navzdory vašemu typu postavy vytvářely disproporce. Ženy s větším poprsím by měly nosit top uchycený za krkem ramínkem nebo šňůrkou jako dostatečnou podporu hrudníku.

Trojúhelníková postava

Ve srovnání s dolní polovinou těla jsou obličej, ramena, paže a poprsí o něco menší. Častý je plnější zadeček, výraznější boky a stehna. Pro takový typ postavy jsou vhodné plavky tankiny, které zdůrazňují ňadra a naopak odvádějí pozornost od boků. Proto vybírejte tankiny se šortkami a bez ramínek (vytvoří iluzi širšího hrudníku). Na vršku by barvy měly být světlejší, na spodní části tmavé. To přitáhne více pozornosti k hrudníku a méně k bokům. Také push–up top nebo top za krkem uchycený ramínkem zdůrazní křivky prsou.

Postava typu obrácený trojúhelník

Tyto ženy mají širší ramena a záda a směrem dolů se jejich postava zužuje. Na rozdíl od předchozího typu by neměly vybírat tankiny bez ramínek. Vzory a jasné barvy na spodní části odvedou pozornost od ramen a zvýrazní boky. Silnější ramínka nebo zavazování za krkem také vytváří iluzi užších ramen.

Obdélníková postava

Charakteristické jsou výrazné boky, štíhlé nohy, souměrný trup, menší poprsí, kratší krk a méně výrazný pas. Nebojte se pestře vzorovaných a zdobených tankin (květiny, háčkování, volánky), které upozorní na ňadra a boky. Rovněž push-up vaše poprsí zvýrazní.

Nosíte ráda tankiny? Jaký typ vám sluší nejvíce?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte