BudKocka.cz logo

Jak zakrýt nedokonalosti postavy? Tipy na zamaskování problémových partií

Móda Oblečení Rady Markéta 9. prosince 2013
žena se svetrem

Ženy obecně nejsou vůbec spokojené s tím, jak vypadají. Nachází na sobě nové a nové chyby, které se snaží všemožnými způsoby řešit.
Pokud silnější ženy trápí, že se v jejich velikosti nic nevyrábí a že jim nic nesluší, je to spíš tím, že nevědí, jak se vhodně oblékat, popř. podléhají různým mýtům, že jen černá vždy zeštíhluje a že si mohou dovolit jen „pytlovité” oblečení.
Problém s oblékáním mohou mít i příliš hubené ženy, které by naopak chtěly trošku kil navíc, i těm v tomto článku poradíme.

Rady pro baculky

Základem je stahovací spodní prádlo (pokud vám na nošení nevadí) a u vrchního oblečení je jako první třeba zvolit správnou velikost. Nejlepší je pohodlné oblečení, které mírně přiléhá k tělu a působí přirozeně, tedy není ani moc volné ani moc těsné. Vyhýbejte se tričkům a topům s tenkými ramínky, se zavazováním za krkem a s nabíranými rukávy. Pěkné jsou naopak zvonové rukávy.

K zakrytí nedokonalých nohou vybírejte rovné střihy s vyšším pasem. Platí pro kalhoty, šaty a sukně. Nejlépe bez výrazných kapes, volánků nebo plisování. Dále se vyhýbejte širokým a podélným pruhům, již zmiňovaným volánkům nebo kanýrkům.

Taktéž neuškodí véčkový nebo hlubší lodičkový výstřih a boty na platformě s půlkulatými špičkami.

Co se týče černé barvy, je pravdou, že zeštíhluje, ale jen na matných materiálech. Také není nutné chodit zahalená jako vdova, tmavší odstíny vybírejte k zakrytí jen těch nejproblémovějších partií.

Zvýrazněte však to, co se vám na sobě líbí, hezkým doplňkem nebo šperkem. Celkově se nemusíte bát výrazných šperků a velkých kabelek, ale naopak vám uškodí robustní pásky!
A hlavně, choďte narovnaná!

Rady pro štíhlé ženy

Pro štíhlé až hubené ženy platí víceméně opak – mohou nosit nabírané rukávy, kanýrky, volánky, vodorovné proužky, výrazné potisky, asymetrické vzory, košile, široké kapsy, lesklé materiály i zvýrazňující pásky. Neuškodí jim vrstvení, barevné punčochy (nemusí zeštíhlovat nohy černou), naopak by se měly vyhýbat tmavému a jednobarevnému oblečení.

žena vybírá oblečení

Pokud máte drobná prsa a chybějící zadeček, zdůrazněte svou ženskost páskem, nabíranou sukní či kozačkami nebo lodičkami na vysokém podpatku. Můžete si také dovolit bokové, cigaretové a úzké džíny.

Pro ženy s hruškovitou postavou

Postava typu hruška je mezi ženami nejčastější. Vyznačuje se větším zadečkem, silnějšími boky a stehny, naopak hrudník je drobnější. To znamená zvýraznit horní polovinu těla, například kulatými, lodičkovými, hranatými a véčkovými výstřihy, výrazným šperkem, plisováním, nabíráním, vrstvením a kanýrky. Boky a hýždě zakryjete kalhotami bez širokých kapes a rovného střihu, áčkovými sukněmi, šaty přestřiženými pod poprsím a kabáty, saky a bundami v délce pod zadeček. Vyhýbejte se rolákům, sukním nabíraným v pase, extra úzkým, ale i harémovým kalhotám.

Pro ženy s postavou přesýpacích hodin

Tento typ postavy je charakteristický vosím pasem, oblými boky a plnými ňadry. Ženám s touto postavou sluší téměř vše. Zdůrazní ji šaty a sukně s vysokým pasem a výrazným páskem, zavinovací topy a sukně, výstřihy zvýrazňující dekolt, zvonové i úzké džíny. Nedoporučují se těsná trika, volné a neforemné šaty, skládané sukně a nohavice, které se postupně zužují.

Máte nějaký tip na to, jak zakrýt problematickou partii?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte