BudKocka.cz logo

Desigual - značka, která vás uchvátí

Móda Značky Oblečení Lucie 24. dubna 2014
desigual - módní trendy

Desigual je módní značka, která je charakteristická svým designem se složitými vzory, vyšívanými ornamenty, aplikacemi a střihy. Oblečení, boty, kabelky a další doplňky jsou nejen plné barev, ale plné módních trendů. Pokud se nechcete smířit pouze s obyčejnými barvami a obyčejnými kolekcemi, tak u Desigualu nikdy nesáhnete vedle. Buď si tuto značku zamilujete, nebo ji budete nesnášet, jiná možnost není.

Prestižní značka Desigual je známá svými pestrými barvami a střihy. Často oblečení připomíná umělecké dílo, na které by byl mnohý malíř hrdý. Oblečení je velmi barevné, někdy ale až přeplácené. Z tohoto důvodu tato móda není určená pro každého. Tyto barvy a střihy musíte umět nosit, protože šedá myška se rozhodně nebude dobře cítit v oděvu, který upoutá kolem sebe tolik pozornosti. Navíc je nutné oblečení umět správně kombinovat, protože k jednomu barevnému kousku se hodí decentnější kousek.

Jak Desigual vlastně vznikl?

Tato značka vznikla ve Španělsku v roce 1984. Založil ji dvacetiletý Švýcar Thomas Meyer, který vytvořil kolekci, která byla velmi barevná pro mladé lidi. Jeho nápad se ujal a brzy se tato značka stala velmi oblíbenou ve Španělsku. Časem se rozšířila i po celé Evropě a dokonce i do Jižní a Severní Ameriky nebo Asie. Nyní kromě oblečení a doplňků vyrábí i boty. Každou sezónu navrhuje novou kolekci téměř tři desítky návrhářů.

oblečení Desigual

Akce u Desigualu

Desigual je známý také tím, že občas pořádá opravdu velké akce a výprodeje, ale úplně jinak než ostatní. Jejich velkolepá akce Come in undressed and go out dressed je charakteristická tím, že do prodejny v daný den přijdete pouze ve spodním prádle a tam si vyberete oblečení, které dostanete zdarma. Tato akce je ale pro otrlé, protože nejprve je nutné čekat ve spodním prádle před prodejnou několik hodin a pak rychle nakupovat. Naštěstí tam najdete i klasickou výprodej, při které je sezonní zboží výrazně levnější.

Co si tam pořídíte?

Nová kolekce vždy přináší nové trendy a módu, která byla navržená předními návrháři. Zakoupíte tam nejen módu pro ženy, ale i pro muže a děti. Kromě oblečení v obchodech najdete i boty nebo doplňky. Takže si tam můžete pořídit originální šaty, blůzy, halenky, trička, kalhoty, džíny, legíny, bundy, kabáty, plavky, spodní prádlo, boty, kabelky, peněženky, šátky, šperky, a podobně.

móda Desigual

Oblečení nepatří zrovna mezi nejlevnější, ale ani nejdražší. Levné kousky můžete nakoupit nejen ve výprodejích, ale bohatou nabídku nabízí i outlet.

Pořiďte si tyto kousky

Obchody v Česku

Tento řetězec má prodejny po celém světě, ale v Praze otevřel svou první prodejnu až v roce 2011. Od té doby se jich v Česku otevřelo několik. Obchody Desigual zatím najdete ve městech:
Praha - Václavské náměstí
Praha - OC Chodov
Praha - OC Černý Most
Praha - OC Zličín
Brno - Vaňkovka
Ostrava - Avion
Olomouc - Šantovka
Na Slovensku najdete obchod v Bratislavě v OC Aupark.

Dále si můžete vybrat i na internetu, výborný e-shop se značkou Desigual najdete zde.

Líbí se vám Desigual? Myslíte si, že je hezké a kvalitní?

Foto: desigual.comNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte