BudKocka.cz logo

Boty na jaro/léto 2024

Móda Boty Jaro Markéta 2. března 2013
boty

Na teplejší období roku si sice ještě nějakou chvíli počkáme, ale už teď můžeme přemýšlet nad tím, co nového přinese do našeho šatníku i botníku. Návrháři a módní firmy už přicházejí s novými trendy na letošní jarní a letní sezónu, na co se tedy můžeme těšit? Boty budou letos velmi zajímavé.

Lodičky, sandály, střevíčky

Světoznámí návrháři jako Dior, Louis Vuitton, Karl Lagerfeld nebo Chloé představili na svých přehlídkách řadu elegentních modelů s výraznou ostrou špičkou.

Velice zajímavým prvkem jsou „kubistické“ podpatky od firmy Balenciaga. Méně extravagantní zákaznice se ale nemusí obávat, i letos si můžete vybrat z podpatků jakéhokoli typu, velmi pohodlné jistě budou boty Niny Ricci, jejichž podpatek je silnější a zároveň doplněn nízkou platformou. Podobné lodičky nabídne i Lanvin, platforma však bude skrytá, zato však obuv vybavil elegantním páskem kolem kotníku, který zabrání vyzouvání.

Co se týče sandálů, v módě stále zůstávají páskové sandále s podpatky i na platformě nebo obojím (takové představil třeba Karl Lagerfeld). Nejbarevnější a nejdivočejší kombinace opět pocházejí od Vivienne Westwood, zatímco u Givenchy může zaujmout originální kuželovitý podpatek.

Baleríny v novém

Těšit se můžeme i na nové modely, pro svou pohodlnost velice oblíbených, balerínek, které jsou ideální jarní obuví. I u nich se objevuje letošní trend ostrých místo oblých špiček. Materiálem je pravá kůže, semiš nebo koženka. Vybírat můžete z hravých modelů s různými stylovými prvky (mašličky, cvočky, přezky) i elegantnější typy s vyšší podrážkou.

Sportovní boty

Potrpíte si spíš na pohodlný sportovní styl než lodičky a balerínky nebo chcete obuv, ve které se dá pohodlně cvičit ve fitness centru nebo vyrazit na procházku? Nike letos představuje speciální tréninkové boty Nike Studio Wrap, které mají až 5 variant, podporují flexibilitu nohy při různých sportech, chrání je a brání uklouznutí. Skvělé jsou také boty Air Max. K dostání jsou už i v ČR.Názory k článku


Zatím to moc na jaro ani léto nevypadá :o((( .
Janča, 3. dubna 2013

Napište, co si o tom myslíte