BudKocka.cz logo

Zatočte konečně s mastnou pletí!

Krása Pleť Rady Monika 10. května 2013
mastná pleť

Mastná pleť netrápí jen teenagery, ale i dospělé ženy a muže. Často se jedná o nepříjemný problém, který některým nejde pořádně řešit. Existuje několik tipů, které vás mastné pleti zbaví. Často se ale jedná o běh na dlouhou trať, protože se musíte o pleť nejen správně starat, ale také se věnovat i dalším záležitostem. Věděla jste, že na pleť má vliv i stres, prostředí, stravování a hormony?

Mastná pleť se vyznačuje rozšířenými póry, pupínky, akné a leskem na čele, bradě a nosu. V tomto případě se jedná o T-zónu. Je tedy naším cílem stáhnout póry, pleť pravidelně čistit a vyživovat ji z vnějšku i vnitřku. Pokud vás ale trápí mastná pleť, nemusíte být kvůli tomu naštvaná, díky ní budete delší dobu bez vrásek.

Pravidelně čistěte mastnou pleť

Pořiďte si kvalitní přípravky a pleť pravidelně čistěte. Vhodné jsou pleťové vody, mléka, gely či pleťová tonika. Dávejte ale pozor na obsah alkoholu, po přípravcích s alkoholem se vám bude pleť ještě více mastit díky vysušování pleti a k tomu se bude ničit.

čistění mastné pleti

Pleť čistěte nejlépe ráno i večer, pokud ale nestíháte, stačí jen jednou denně. Někteří používají na čistění pleti i kvalitní mýdlo, které může také pomoct. Vhodným řešením je i peeling jednou týdně nebo hloubková pleťová maska.

Hydratujte pleť

Asi říkáte, že když máte mastnou pleť, tak ji hlavně nesmíte ničím dalším mazat, ať není ještě více mastná. Vůbec se krémů nebojte, protože vám mohou pomoct. Sáhněte v drogerii po krému na hydrataci a na zbavení lesku. Oblíbené jsou krémy s výtažkem z Aloe Vera nebo Tea Tree.

Nutná je i výživa z vnitřku

Možná jste si všimla, že po zákuskových orgiích máte pleť vždy mastnější a k tomu se objeví i nové pupínky. Tomu se tak stane z toho důvodu, že strava souvisí se vším. Při zdravém stravování bude i vaše pleť vypadat lépe. Vynechte škodlivou bílou mouku, cukr, sůl a mléko, zapomeňte na fastfoody, smažené a tučné pokrmy a naopak začněte jíst více zeleniny, ovoce, celozrnných potravin, ryb a hlavně hodně pijte. Už po pár týdnech poznáte, že se kvalita pleti zlepšuje. Pleť se bude mnohem méně lesknout a pupínky budou mizet.

Odpočiňte si od líčení

Pokud si myslíte, že se mastné pleti zbavíte tím, že se nalíčíte, tak to se pletete. Problém akorát dočasně zakryjete a pleť pod make-upem nebude moct dýchat a naopak se bude ještě více zhoršovat. Zapomeňte na líčení, které mastné pleti škodí. Choďte do školy nebo do práce bez nalíčení, klidně si naličte oči, ale hlavně ne make-up, BB krém a korektor. Pokud ale opravdu nemůžete do práce přijít bez nalíčení, tak se aspoň o víkendech neličte. Po ruce mějte zmatňující ubrousky a odsávejte mastnotu z pleti.

Také můžete zajít za kosmetičkou nebo vyzkoušet domácí masky na pleť.

Máte nějaký tip, jak se může zatočit s mastnou pletí?Názory k článku


skusim tu radu dakujem ka
katka, 7. září 2020

Napište, co si o tom myslíte