BudKocka.cz logo

V létě si vlasy žádají důkladnou péči

Krása Vlasy Rady Účesy Martina 7. srpna 2012
vlasy

Milujete léto? Užíváte si teplých dnů a sluníte se tak často, jak jen to jde? Myslete přitom i na své zdraví. Chraňte nejen svou pokožku, ale nezapomeňte ani na vlasy. Intenzivní vystavování slunečním paprskům a časté máčení ve vodě jsou pro ně extrémním náporem. Věnujte jim proto více pozornosti než obvykle.

Před dovolenou si vlasy nebarvěte

Přestože se na dovolené chcete pyšnit zářivou barvou vlasů, před pobytem u moře se barvení vyhněte. Nejen, že by vaše vlasy byly mnohem zranitelnější, ale ze zářivé barvy by se rázem mohla stát změť nejrůznějších odstínů, které zrovna ráda nosit nebudete. Chlor, sůl a slunce jsou největšími zabijáky barvených vlasů. Ale pokud na tom opravdu trváte, šediny a odrostlé vlasy zakryjte minimálně deset dní před odjezdem.

Vyhněte se nejostřejšímu slunci

Mezi 10. a 15. hodinou odpolední jsou sluneční paprsky nejsilnější, proto pobyt na slunci v této době omezte na minimum. Předejdete tak extrémnímu vysušování a oslabování vlasů, ale i spálení pokožky nebo úžehu. Pro jistotu si však pořiďte pohodlnou pokrývku hlavy, kterou budete nosit i mimo tyto hodiny. Z praktického kloboučku můžete udělat slušivý módní doplněk.

Pravidelná dávka vitamínů

Pokud si chcete udržet vlasy do konce léta zdravé a nezničené, přibalte si do kufru na dovolenou B-komplex, vitamín E, C a A. Tito šikovní pomocníci zredukují vypadávání vlasů i tvorbu mazu. Užívejte je pravidelně v kapslích nebo raději prostřednictvím potravin. Zvyšte přísun mléka, sýru, brokolice, zelí, mrkve, rýže, broskví a meruněk.

Pomozte si speciální kosmetikou

UV filtr chrání nejen vaši pokožku, ale také vlasy. Zaměňte svou obvyklou kosmetiku za kosmetiku s UV filtrem. V nabídce je nespočet produktů zahrnující šampóny, kondicionéry, masky, laky na vlasy, vlasové spreje a jiné. Se speciální kosmetikou budou vaše vlasy stále hladké, lesklé a silné. Vlasy také často umývejte. Umyjte je šetrným šamponem pokaždé, co vylezete ze slané či příliš chlorované vody.

Udělejte pro své vlasy maximum a ony se vám odmění. Řiďte se těmito radami. Rozdíl na konci léta zaručeně poznáte.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte