BudKocka.cz logo

Snadné letní účesy pro dlouhovlásky

Krása Účesy Vlasy Postupy Léto Martina 8. srpna 2012
letní účesy

Známe to všechny. Ráno jsme rozespalé a je dost, že se musíme nalíčit, natož abychom se ještě věnovaly nějakým náročným účesům. A v létě to platí dvojnásob. S těmito dvěma účesy však zabodujete a jejich příprava není vůbec náročná. Zaručeně je zvládnete i vy!

Nedbalá elegance

Říká vám něco rybí cop? Pokud ne, poznáte, že to není nic složitého. Stačí vám k tomu dvě gumičky a hřeben. Tento účes je vhodný pro dívky a ženy s jemnými i hustými vlasy.

Sčešte si vlasy na stranu a za uchem je stáhněte do copu.
Celé vlasy rozdělte do dvou stejně hrubých pramenů, z vnějšího okraje pravého pramenu oddělte jednu třetinu a překryjte ho přes levý.
Obdobně pokračujte i z druhé strany – tentokrát oddělte třetinu z levého pramenu a překryjte jím pravý. Tímto způsobem upletete rybí cop, který na konci zafixujete zase gumičkou.

Nedbalosti docílíte tak, že perfektní cop malinko zničíte. Od vrchu z něj postupně popotahujte pramínky, čímž ho lehce rozcucháte. Buďte však opatrná, abyste zcela nezničila jeho strukturu. Pokud máte vlasy sestříhané, vrchní gumičku pouze překryjte pramenem vlasů stejně jako spodní, ale jestli ne můžete ji úplně odejmout. Celkový účes jen zafixujte lakem a můžete vyrazit na pláž nebo do města.

Vlny alá Hollywood

Obdivujete dokonalé vlny z přehlídek Victoria's Secret nebo hollywoodských filmů? I vy si takové vlny můžete vykouzlit. Budete k tomu potřebovat lak na vlasy a kulmu, nejlépe loknovací ve speciálním designu s postupně se zužujícím nástavcem.

Umyté a dokonale vysušené vlasy rozdělte na sekce.
První sekci oddělte zespoda, zbylé vlasy pak připněte nahoru, aby vám nepřekážely.
Postupně oddělujte pramínky přibližně 5 cm široké, které nastříkáte vrstvou laku na vlasy a 10 cm od týlu hlavy postupně natáčíte na kulmu.
Pro výraznější efekt můžete vzniklou vlnu srolovat a sponkou připnout k hlavě aspoň na 7 minut. Celou sekci přelakujte a pokračujte dalším dílem. Na celý účes pak nastříkejte lesk ve spreji a pro přirozený efekt jej roztřepejte rukama! A hle, elegantní účes do práce i na rande je na světě.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte