BudKocka.cz logo

Rady, jak správně upravit obočí

Krása Úprava Postupy Martina 15. srpna 2012
úprava obočí

Chcete vždy působit dokonale? Dbáte na perfektní make-up a správnou kombinaci oblečení, doplňků i obuvi? Pak nesmíte také zapomenout na úpravu svého obočí. To je totiž jedním z nejdůležitějších prvků vašeho obličeje, který váš vzhled chtě nechtě ovlivní. Nemusíte chodit každý týden ke kosmetičce. Péči o obočí zvládnete hravě sama v pohodlí domova.

Vyhněte se neúměrným barvám i tvarům

Trhejte s mírou! Ať už máte jakýkoliv typ obličeje, jisté je, že vás rozhodně neozdobí tenké čárky nad očima. Obočí by i po vytrhání mělo působit co nejpřirozeněji, proto se snažte zachovat jeho šířku.

V žádném případě obočí neholte. Chloupky totiž po uříznutí sílí a rostou mnohem rychleji, než když je jednoduše vytrhnete pinzetou i s kořínkem. Pokud to není opravdu nutné, netrhejte ani chloupky v horní části obočí.

K finálnímu dokreslení používejte výhradně tužky určené speciálně na obočí nebo měkké oční stíny. Barva obočí by měla ladit s barvou vašich vlasů a řas, blondýnky jej můžou zvýraznit světlejší hnědou.

Pomůcka, která vám poradí s tvarem obočí

Ne vždy je jednoduché předem odhadnout, který tvar vám bude slušet, a to především, pokud jste si obočí ještě nikdy netrhala. Pokud stále váháte nad správným tvarem, nezoufejte! Naštěstí existuje jednoduchá pomůcka - postačí vám jen obyčejná tužka nebo štěteček na líčení alespoň dvacet centimetrů dlouhý.

Tužku či štěteček přiložte ke chřípí nosu a namiřte jej k vnitřnímu okraji oka. Tam, kde se tyčka protíná s obočím, by správně mělo začínat. Chloupky přesahující směrem doprostřed vytrhejte. Nyní namiřte tyčku směrem k vnějšímu koutku oka. Tentokrát vám tyčka značí jeho konec. Vrcholek obočí zjistíte tak, že se podíváte rovně před sebe a tyčku namíříte přes panenku oka. Toto místo by mělo být nejvýš. Obecně také platí pravidlo, že by první dvě třetiny obočí měly směřovat rovně a až poslední třetina dolů.

Co je potřeba?

Ve vaší výbavě pro domácí úpravu obočí by neměla chybět toaletní voda s alkoholem, vatové tampónky, pevná pinzeta (nejlépe se zkosenými konci), čistý hřebínek na obočí (můžete použít také kartáček ze staré řasenky), měkká tužka k dokreslení obočí nebo oční stíny v příslušné barvě. Aby byl tvar zachován po celý den, můžete ke konečné úpravě použít speciální gel pro fixaci obočí.

Úprava obočí vám zabere jen pár minut

Před samotným trháním odmastěte obočí pomocí vatového tampónku s toaletní vodou. Chloupky pak trhejte po směru růstu, tak je trhání nejméně bolestivé. Pokud s trháním nemáte velké zkušenosti, trhejte obě obočí naráz, abyste docílila stejného tvaru na obou stranách. Vytrhané obočí sčešte kartáčkem dolů, abyste viděli jeho horní linii.

Měkkou tužkou správné barvy můžete chloupky zvýraznit. S tužkou pracujte co nejopatrněji, aby pak obočí nepůsobilo příliš tvrdě. Pomocí kartáčku sčešte obočí zpět po směru růstu, zafixujte jej gelem a můžete vyrazit.

Tip: v případě, že vás bolí trhání obočí, tak si ho předem nachlaďte ledem.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte