BudKocka.cz logo

Pandora - šperky, které vás zaujmou

Krása Šperky Značky Lucie 23. června 2018
pandora

Většina žen si nedokáže představit život bez šperků, protože jsou součástí našich životů, ať už chceme nebo ne. Začíná to již od dětství, kdy se každá holčička raduje, když dostane svůj první prstýnek a řetízek a ani v dospělosti tomu není jinak. Šperky jsou v podstatě nutným doplňkem, protože kdo by nechtěl mít na ruce alespoň jeden prstýnek, náramek nebo na krku řetízek? Ženy se rády zdobí a oblíbená značka Pandora jim v tom může pomoct.

Pandora je dánská značka, která je charakteristická svou bohatou nabídkou, zajímavým designem, kvalitou a příběhem. Vybrat si můžete mezi stovkami šperků, které jsou vyrobeny ze zlata či stříbra, některé jsou ozdobeny diamanty, perlami či safíry, jiné dřevem, kůží nebo látkou. Z tak krásné nabídky si mnohé páry vyberou i snubní prsteny.

Jak Pandora vznikla?

V dánské Kodani vznikl v roce 1982 malý obchod se šperky, který založili manželé Per a Winnie Enevoldsen. Vyráběli šperky na zakázku a také často cestovali do Thajska, aby tam své šperky nabízeli. Mezitím se ale i v Dánsku stali úspěšnými, během pár let začali šperky tvořit ve velkém. Po pár letech úspěšného prodeje v rodném Dánsku a v Thajsku se rozhodli expandovat do Evropy, USA a pak i do Austrálie. Jejich šperky se rázem staly velmi oblíbenými a to hlavně náramky.

V současnosti se šperky Pandora prodávají ve více než 70 zemích světa, šperky jsou stále vyráběny ručně (alespoň částečně). Pandora získala svůj obdiv nejen kvůli originalitě, ale také provedení a cenové dostupnosti.

Co všechno nabízí?

V nabídce této značky Pandora najdete přívěsky, náramky, řetízky, náušnice, prstýnky, korálky, šperkovnice atd. Všechny tyto šperky jsou vyrobeny ze zajímavých materiálů - někdy jsou ze zlata, stříbra a doplněny kamínkem či drahokamem. Některé obsahují i kousek kůže, látky, část z muranského skla, smaltu, italské glazury nebo kamene.

Vskutku se jedná o originální šperky, kdy nebudete při výběru vědět, který šperk si vybrat. Jeden je totiž hezčí než druhý. Navíc si můžete složit vlastní náramek podle toho, co se vám líbí.

šperky pandora

Každou sezónu se můžete těšit na novou kolekci šperků s jedinečným designem, motivy a barevnými kombinacemi. Mezi ty letošní patří jarní a letní kolekce, které se jsou opět lepší než ty minulé. Za pár měsíců nás čeká ještě podzimní a zimní kolekce, a během roku se také pravidelně objevuje valentýnská kolekce. Originální ornamenty vás vždy krásně ozdobí. Navíc Pandora vždy přichází se zajímavým barevným odstínem, který charakterizuje danou kolekci a hlavně období.

Jak zmenšit prsten snadno doma?

Kolik šperky Pandora stojí?

Vzhledem k tomu, že v Pandoře najdete opravdu velkou nabídku, najdete tam jak levnější, tak i dražší kousky. Pořídíte šperky jak do tisíce korun, tak i šperky, jejichž cena se pohybuje v řádech několika tisíc. Občas je na ně sleva, akce nebo výprodej. Cena se odvíjí od použitých materiálů, originality a ruční práce. Zaručeně si tam ale vždy něco zajímavého vyberete.

Pokud byste raději koupila šperky či třpytivý korálek levně z druhé ruky, navštivte bazar nebo si prohlédněte internetové nabídky. Ale buďte obezřetná, neboť i u této značky se mohou vyskytnout napodobeniny. Raději vyčkejte na slevy, výprodeje a akce, které se občas objeví.

Kde si je můžete koupit?

Specializované prodejny šperků Pandora najdete v několika městech ČR v celkem 28 obchodech. Někdy se jedná o vlastní značkové prodejny Pandora, jindy se prodávají v partnerských obchodech nebo v e-shopu. Nejvíce je jich tradičně v Praze, ale také jinde po ČR tyto skvosty seženete.

Mezi partnerské obchody, kde najdete šperky od značky Pandora, patří například: Vivantis.cz, Corial (Liberec, Olomouc, Pardubice, Praha, Plzeň, Mladá Boleslav, Ostrava), S Gallery (Špalíček v Brně), Sofia, Police, Klenoty Angelo, Milago, Presence a jiné.
Na Slovensku zatím ještě není otevřen žádný značkový obchod a šperky od Pandory tam pořídíte pouze v partnerských prodejnách.

U nás zatím Pandora nemá eshop, kde by se dalo koupit jejich zboží online. Některé obchody jejich omezenou nabídku nabízejí, ale rozhodně tam nenajdete to, co ve značkových nebo partnerských obchodech. Největší nabídku najdete v tomto e-shopu za rozumnou cenu.

A aby toho nebylo málo, Pandora nabízí vyčištění šperků, které časem vlivem oxidace změní barvu, že je zdarma vyčistí. K některým šperkům rovnou přibalují i hadřík na čistění šperků, aby neztratily svůj lesk.

Co je Pandora styl?

Ještě je nutné se zmínit o špercích, které jsou v Pandora stylu. Jedná se vlastně o imitaci této značky, většinou se jedná o náramky. Tyto náramky jsou mnohem levnější, je na ně sleva a zachovávají si stejný design, jako má originál Pandora. Tyto náramky a další šperky jsou mnohem dostupnější (i cenově), takže je stačí pouze najít na internetu.

Už máte doma nějaký šperk od Pandory?

Fotky jsou ilustrační.

Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte