BudKocka.cz logo

Loom Bands dobyly svět! Už je také máte?

Krása Trendy Šperky Novinky Eliška 14. října 2014
loom bands

Kdysi to byly perličky, céčka a korálky, teď to jsou gumičky. Barevné gumičky Loom Bands obletěly svět a všichni se do nich zamilovali. Jak se s nimi pracuje, kde je koupit a co z nich všechno můžete vyrobit? Zabavte se nebo své děti touto zajímavou činností a dejte průchod své představivosti a zručnosti.

Nejen děti a mladiství, ale i dospělí se doslova zamilovali do gumiček Loom Bands. Z nich je možné vyrobit krásné náramky, řetízky, zvířátka a další různé tvary. Stačí si jen zakoupit tkalcovský stav, háček, gumičky a můžete se pustit do práce. Ve výsledku si stačí pořídit sadu a k ní podle potřeby dokupovat gumičky. Tyto gumičky velmi pozitivní vliv na jemnou motoriku a myšlení, což se ve výsledku pro rozvoj dítěte vyplatí.

Na první pohled vypadá, že se opět jedná o zábavu pro děti, ale v tomto případě to tak vůbec není. Původně výrobek, který byl určen pro děti od 6 do 14 let, najednou nezná věkové hranice. Gumičky a gumičkové náramky si oblíbili i dospělí a to po celém světě. Loom Bands dobyl svět.

Jak gumičky Rainbow Loom vznikly?

Tyto gumičky vymyslel Cheong Choon Ng, malajsijský imigrant, který se přistěhoval do USA na počátku devadesátých let. Jednou viděl své dvě dcery, jak si dělaly náramek z gumiček. Chtěl jim pomoct v lepším proplétání, ale moc mu to nešlo. Tak ho napadlo, že by mohl sestavit stav a gumičky by se tak lépe proplétaly. Dcerám se to líbilo a dětem v sousedství také. Tak mu dcera navrhla, aby je začal vyrábět.

Pustil se tedy do návrhu stavu, následně ho sestavil, nejprve se první prototyp stavu jmenoval Twistz Bandz, investoval další peníze, našel čínskou továrnu na výrobu částí, stav vylepšil a přejmenoval na Rainbow Loom (nový název vymyslel jeho bratr a neteř). Avšak prodeje v obchodech úspěšné nebyly, s dcerami točil videa s návody a v polovině roku 2012 začaly mít obchody okrajově zájem. O rok později začal být zájem ze strany obchodů vysoký. Záhy měla na sobě vévodkyně Kate náramek z gumiček a z Rainbow Loom se stal boom po celém světě.

Pořiďte si svítící povlečení Dino a Planetarium.

Co to vlastně je ten Rainbow Loom?

Rainbow Loom (duhový tkací stav) je malý plastový stav, na který můžete umísťovat drobné gumičky a utkat náramek, náušnice, zvířátka, klíčenku atd. Stačí jen správně na něj umístit gumičky a poté je háčkem ze stavu sundat. V sadě je vždy přiložen návod, abyste věděli co a jak dělat. Díky tomuto postupu si vždy vytvoříte originální výrobek, který nikdo nemá, rozvíjí se při tom fantazie a kreativita.

Jak se na něm vyrábí?

Pokud pořád ještě netušíte, jak se na ně něco vyrábí, tak si to ukážeme. Z malých barevných gumiček je možné na speciálním stavu s pomocí háčku vytvořit zajímavé výrobky. Proplétáte jednotlivé barevné gumičky, ty natahujete a tvoříte. Stejně jako na tomto videu. Mimochodem další videa a návody na pletení nejen náramků najdete na youtube.com - stačí zadat do vyhledávače „loom bands video”.


Co obsahuje sada?

V sadě Loom Bands naleznete box, plastový tkalcovský stav, háček, svorky, gumičky, český návod atd.

Proč Loom Bands vlastně pořídit?

Pokud gumičky ještě vaše děti neznají, tak je můžete pořídit z toho důvodu, že najednou přestanou trávit svůj čas na počítači, mobilu a u televize a uzavřou do světa gumiček. Rozvíjí kreativitu a představivost, zlepšují zručnost, objevují talent a vyrobí si vlastní výrobky, ze kterých budou mít radost.
Pokud je vaše děti už znají a mají je rády, tak pravděpodobně ani jinou možnost, než kupovat další gumičky, mít nebudete, protože to jinak s nimi bude k nevydržení. Budou prostě chtít další a další gumičky.

loom bands stav gumičky

Co se dá všechno vyrobit?

Není nikde dáno, co se přesně všechno dát vyrobit. Stačí jen vymýšlet nové a nové tvary a vyrábět je. Je možné vyrobit náramky, náhrdelníky, klíčenky, prstýnky, náušnice, přívěsky, šperky, zvířátka, opasek, nářadí, míč, oblečení atd. Meze se představivosti nekladou, proto si můžete uplést cokoliv.

Gumičky se dají koupit v různých barvách - klasické, pastelové, svítící neonové, dvou nebo tříbarevné. Výhodou je, že cena za Loom Bands není vůbec vysoká a tak vy nebo děti můžete stále tvořit a tvořit. Samotné gumičky jsou velmi levné, stojí jen pár desítek korun.

Kde je možné Rainbow Loom koupit?

Gumičky nebo sadu můžete koupit na internetu, hračkářstvích (např. Sparkys), na Aukro, na tržnici i v dalších obchodech. Ovšem originální Rainbow Loom je zárukou kvality, protože silikonové gumičky i materiály na stav jsou testovány a gumičky jsou kvalitní. Na proti tomu ty neoriginální mohou být různé kvality, mohou praskat, může jich být v sadě méně atd. Mezi neoriginální patří například tyto Loom Bands, Cra-Z-Loom, Loomy Loom, Wonder Loom, Magical Loom kit atd. Neoriginální jsou o trošku levnější než originální pletací sada.

Pozor na padělky s karcinogeny

Na trhu nenajdete pouze originální gumičky Rainbow Loom, ale i různé napodobeniny. Nedávno ve Velké Británii se testovaly neoriginální gumičky a zjistilo se, že se v některých gumičkách (přesněji pouze jedna značka) objevily ftaláty nad povolený limit. Tyto látky jsou karcinogenní a mají negativní vliv na hormonální vývoj a ve velkém množství způsobit i rakovinu. Z tohoto důvodu je vhodné kupovat gumičky nejlépe originální nebo od prověřených výrobců, které mají na obale značku C E (ne značku CE - bez mezery). To znamená, že výrobek je vhodný pro děti podle pravidel Evropské unie. Také výrobek nesmí být vyroben z měkčeného PVC a měl by být opatřen českým návodem.

Kdo jej ze známých osobností nosil?

Výrobky z Loom Bands nosily i známé osobnosti, mezi které patří Kate Middleton, papež František I., David Beckham, Miley Cyrus nebo Harry Styles.

Bezpochyby právě gumičky budou hitem letošních Vánoc, momentálně se jedná o jednu z nejprodávanějších hraček na světě. I když pravděpodobně je již mají všichni a pletou náramky o sto šest. Takže nové gumičky, případně i sada se zaručeně pod stromečkem budou hodit.

Máte tyto gumičky rádi? Co s nimi vyrábíte?Názory k článku


hustý
karolíná, 30. října 2014

Napište, co si o tom myslíte