BudKocka.cz logo

Zlepšete si sebevědomí zvětšením prsou

Krása Plastické operace Rady Článek 25. ledna 2013
pěkná prsa

Ženy, které mají malé poprsí, si chtějí zlepšit svůj mindrák a hledají různé možnosti, jak toho mohou docílit. V dnešní době plastických operací je možné všechno - od plastiky břicha, nosu, prsou až po liposukci.

Snad nejčastějším přáním žen je zvětšení prsou (augmentace), dále v této oblasti je oblíbená modelace nebo zvětšení prsou. Pokud vás opravdu trápí, že nemáte dostatečně velká prsa, nechte si je pomocí implantátů zvětšit.

Zvětšit prsa si můžete nechat i před těhotenstvím, mějte ale na paměti, že těhotenstvím a následným kojením se jejich tvar může změnit. Operace se provádí až od 18 let, protože předtím ještě není ukončen vývoj prsních žláz. Pokud jste se rozhodla, že si chcete nechat prsa zvětšit, najděte si chirurga, kterému budete důvěřovat a který má dobré reference.

Jak probíhá operace?

Operace se provádí v celkové anestezii. I když samotné zvětšení prsou trvá pouze 1 - 2 hodiny, je nutná ještě hospitalizace, která trvá den či dva.
Po uspání chirurg provede řez a následně vloží silikonový implantát. Můžete si vybrat implantát různých značek, velikostí a tvarů.

Záleží vždy na doporučení lékaře a na vzájemné domluvě. Vždy se doporučuje takový implantát, aby seděl k postavě ženy a působil co nejpřirozeněji. Stejně tak se vybírá, jakým způsobem se provede řez a kam se implantát uloží (pod kůži nebo pod sval).

I tato operace nese rizika

U plastické operace mohou také vzniknout nepříjemné komplikace, jak je tomu u jiných operací. Před operací je provedeno předoperační vyšetření a ultrazvuk nebo mamograf. Celková anestezie je pro některé ženy rizikovější, hrozí krvácení, infekce nebo nepřijmutí implantátů...

Kolik stojí větší prsa?

Cena za plastickou operaci prsou je různá. Záleží na tom, jaký si vyberete implantát, jaká je doba hospitalizace a další doplňkové služby. Například plastická chirurgie v Praze vám udělá zvětšení již od necelých 60 tisíc korun.

Pátý den po operaci je možné obléct si speciální podprsenku a několik týdnů musíte dodržovat mírnější režim. Pak se už můžete pyšnit vysněným poprsím.

Uvažujete i vy o této zkrášlovací proceduře?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte