BudKocka.cz logo

Trendy letní účesy, které vás okouzlí!

Krása Účesy Vlasy Markéta 18. července 2014
účes

Už jsme si řekli, co bude letošní letní sezónu trendy v oblasti módy, ale vaše vizáž nestojí jen na oblečení a obuvi. Kromě šatníku a botníku nezapomeňte změnit i svůj účes, léto je na experimenty jako stvořené! Poradíme vám, co letos udělat s vašimi vlásky, ať už jste krátkovlasá, dlouhovlasá, s vlasy kudrnatými i rovnými a samozřejmě také podle vašeho typu obličeje. Poradíme vám také, jaké účesy si udělat doma, pokud zrovna nechcete ke kadeřnici.

Tipy pro krátké vlasy

Ženy s krátkými vlasy mají v horkých letních dnech výhodu. Už dávno neplatí, že ženskost symbolizují jen dlouhé. Krátké vlasy mohou být stejně atraktivní a neodolatelné.

Klasické, ale vždy trendy mikádo

Jak na něj? Vmasírujte trochu pěnového tužidla, soustřeďte se hlavně na kořínky. Nasucho vlasy, které chcete zatočit, vyfoukejte pomocí kulatého kartáče. Při jeho použití vždy miřte proud vzduchu odshora dolů (od kořínků ke konečkům). Vlasy pak budou uhlazenější. Pomocí hřebene rovněž zešikměte vlasy směrem nahoru, na střední délce střihu dejte vlasy dolů. Po ostříhání zadní strany našikmo upravte boční vlasy (nejčastěji sahají k bradě). Poté naneste lehký stylingový gel.
Krátké mikádo se hodí pro srdcovitý, hruškovitý i oválný typ obličeje.

Asymetrická elegance

Ležérní, zdánlivě „rozchuchaný“ účes je vždy trendy a na letní teploty je ideální. Jak jej vytvořit? Pro dostatečný objem na vršku hlavy použijte středně tužící lak do celé oblasti temene. Prsty vlasy vzadu a nahoře na hlavě nadzvedněte a vyfoukejte. Abyste udržela objem, vyfénujte kořínky v těchto částech studeným vzduchem. Pomocí kulatého kartáče pak vyfoukejte asymetrickou ofinu na jedné straně, pak kartáč otočte a pokračujte odspodu na vrchol této strany. Točivý pohyb usnadní vlasům orámovat obličej. Poté opět použijte středně tužící lak na vlasy.
Tento účes je vhodný pro hruškovitý a oválný typ obličeje.

krátké účesy

Inspirace punkem

Léto fandí experimentům, proto se nebojte zkusit něco odvážnějšího! Tento účes je ideální pro všechny, kteří nechtějí celé ráno trávit stylingem. Do vlasů vmasírujte trošku tvarovacího spreje, pomocí prstů je nadzvedněte (pro větší objem i na temeni) a vyfoukejte. Na ofinu použijte žehličku a nezapomeňte na ochranný sprej pro žehlení vlasů. Poté účes dotvarujte středně tužícím lakem.
Je vhodný pro oválný a hruškovitý typ obličeje.

A co mohou vyzkoušet dlouhovlásky?

Ležérní drdol

V horkých dnech oceníte, když vám vlasy nebudou padat na krk a obličej. Zkuste třeba na první pohled „rozcuchaný“, ale zároveň romantický drdol. Uhlaďte suché vlasy do nízkého ne příliš těsného culíku na jedné straně. Vlasy v culíku na konci zatočte pod ostatní vlasy a sponkami zajistěte zatočené vlasy, aby byl účes více „kulatější“ namísto klasického zatočeného ohonu. Konečný výsledek zpevněte lakem se slabším tužícím účinkem pro přirozené držení.
Tento účes je vhodný zvláště pro jemné a středně husté vlasy a užší typ obličeje.

Dokonalá ofina

Pokud máte přirozeně rovné, jemné až středně husté vlasy a potřebujete třeba zakrýt některé rysy obličeje nebo vysoké čelo, je tento účes přesně pro vás. Na mokré vlasy naneste vyhlazující krém a pomocí plochého kartáče vyfoukejte ofinu do obou stran, což pomůže uhladit neposlušné pramínky a dodá ofině větší objem. Až budete mít vlasy téměř suché, uhlaďte je kulatým kartáčem na jednu stranu, pokud je to nutné, použijte ještě žehličku.

krátké účesy

Culík pro všechny

Jedním z největších trendů letní sezóny jsou účesy, které vlastně vypadají, že trvalo jen minimální dobu je vytvořit, ale zároveň jsou pěstěné. Jednoduchý ohon je ideální, ať máte jakýkoli typ vlasů. Pokud jsou vaše vlasy přirozeně vlnité či kudrnaté, naneste na ně trochu krému a vysušte fénem, pro rovné vlasy použijte kulmu a poté natupírujte tak, aby vypadaly trochu rozcuchaně.
Vlasy dejte do vysokého culíku na temeni hlavy a v případě potřeby uhlaďte kartáčem s kančími štětinami.
Zvlášť ideální bude tento účes pro srdcovitý tvar obličeje.

Pokud jsou vaše vlasy kudrnaté nebo si je kulmujete, zmíníme ještě dva účesy přímo pro tento typ.

Romantická klasika

Dlouhé, hladké a hedvábné rovnoměrné kudrny okouzlí vždy. Navíc se hodí ke všem typům obličeje a pro jemné i husté vlasy. Pokud máte vlasy přirozeně husté, hrubé a kudrnaté, uhlaďte je žehličkou zhruba 2,5-5 cm od kořínků a kulmou pak uhlaďte zbytek.
Prameny rozdělte do co nejmenších částí – cca 2,5 cm a ujistěte se, aby byl každý stočený stejně (buď směrem k obličeji nebo od něj). Cílem je, aby se všechny vlny stáčely stejným směrem. Na závěr aplikujte sprej pro lesknoucí se vlasy.

Perfektní pěšinka

Tento účes je ideální pro všechny, kdo chtějí skrýt všechny asymetrické části obličeje, např. když máte jedno obočí trochu výš než druhé. Hodí se pro jemné i husté vlasy. Udělejte si pěšinku na jedné straně, měla by začínat právě u oblouků vašeho obočí. Pokud je třeba, použijte kulmu. Oddělte malou část na straně pěšinky a volně ji hoďte za ucho. Vezměte všechny vlasy na straně této malé části a hoďte je přes rameno. Pro přirozenější, volnější vzhled kudrn, je jemně rozcuchejte pomocí kartáče nebo prstů.

Máte tip na super letní účesy, které se hodí nejen do horkého počasí?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte