BudKocka.cz logo

Culíky a copy podle hvězd

Krása Účesy Vlasy Copy a culíky Martina 29. října 2012
Culík

Známe to každá. Rána před zrcadlem jsou zdlouhavá a každý den řešíme, co s vlasy, abychom neměly ten stejný účes jako včera. Většinou to však skončí stejně jen u culíku. Nemusíte upustit od tohoto praktického účesu, máme pro vás pár jednoduchých rad, jak jej rychle ozvláštnit. Vytvořte si hvězdné looky u vás v koupelně.

Natupírovaný culík

Máte jemné vlasy bez objemu? Nemusíte to dávat znát každému na potkání. Mnohdy i za krásnými hustými vlasy modelek stojí šikovné ruce stylistů. Natupírovaný culík je oblíbeným účesem Armina Morbacha, známého kadeřníka ze Schwarzkopf. Nechte se inspirovat jeho triky při ranním česání do práce, zvládne to skutečně každá.

Umyjte vlasy šampónem pro objem a vyfénujte přes kulatý kartáč. Potom použijte tupírovací hřebínek a jemně a pomalu s ním začněte tupírovat horní vlasy vyjma ofiny asi 5 cm od kořínků. Postupujte dále po týl hlavy a poté chyťte tupírované vlasy do klasického culíku uprostřed hlavy. Kartáčem jemně sčešte vrchní vlasy dohladka, aby žádné nevyčuhovaly, a upevněte gumičkou. Zafixujte lakem, popř. načechrejte prsty s trochou gelu, a můžete vyrazit.

Elegantní účes s pěšinkou na stranu

Nejedna hvězda tento účes volí i na červený koberec. Vidět ho můžeme tradičně u Evy Mendes nebo krásné Karolíně Kurkové. My si však myslíme, že se hodí skvěle ke každému elegantnímu outfitu, ať už jdete do práce, do školy nebo na večírek, ať už jej vytvoříte z rovných vlasů nebo romantických vln.

culík

Do umytých vlasů vneste tužidlo a vyfénujte horkým vzduchem. Poté si vykouzlete pěšinku na straně hlavy – pokud ji tak běžně nosíte, vyberte si stranu, na kterou jste zvyklá. Pokud ale ne, vyzkoušejte obě, uvidíte, že na každé straně vypadá úplně jinak. Jemně natupírujte vlasy na týlu hlavy a sčešte dohladka. Upevněte sponou nebo gumičkou.

Hladký přísný ohon

Pyšníte se dlouhými rovnými vlasy? Pak máte vyhráno. V opačném případě použijte vlasovou žehličku a důkladně s ní vlasy uhlaďte. Teď už se stačí jen předklonit, sčesat vlasy na hlavě a sepnout je vysoko nad temenem hlavy. Pro maximální hladkost použijte vosk. Gumičku rafinovaně skryjte pomocí tenkého pramínku z culíku, tím gumičku obtočte a zachyťte pinetkou pod culíkem.

Veselé culíky

Přestal vás bavit klasický culík, ale vy opravdu nemáte čas na složité účesy? Pak je jen oživte pomocí několika gumiček stejně jako Olivia Wilde. Těmi zagumičkujte ohon po celé jeho délce a vytvořte v mezerách krásné buřtíky, za které ještě lehce zatáhněte, abyste vytvořila pořádný objem! Kolik si jich na hlavě vytvoříte je jen na vás. Jednoduchý a rychlý účes je na světě.

Vlna na párty

Párty vyžaduje vždy něco extra, to ví i divoká zpěvačka Fergie. Tentokrát toho docílíte s punkovou vlnou. Oddělte patku od zbytku vlasů, vyfoukejte ji kolmo k čelu nebo přes velký kulatý kartáč a jemně ji natupírujte. Pak ji zafixujte lakem a načechranou vlnu přichyťte pinetou uprostřed nebo na straně k ostatním vlasům.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte