BudKocka.cz logo

Kosmetika z lékárny nebo drogerie?

Krása Kosmetika Rady Šárka 8. března 2013
kosmetika

Kosmetika jako je hydratační krém, peeling, pleťová voda nebo ovocná maska, jsou běžnou součástí každodenního života většiny žen. Existuje celá škála těch nejrůznějších výrobků a kosmetických značek, které se od sebe liší nejen cenou, ale hlavně kvalitou. I když už jste si třeba svou oblíbenou kosmetiku, která vám vyhovuje, našly, není dobré zůstávat neustále u jedné. Pro plet je mnohem zdravější vystřídat několik značek za rok. Vůbec se nemusíte bát experimentovat. Měly byste vyzkoušet všechny možné výrobky, kterou jsou momentálně na trhu a vybrat si mezi nimi několik, co vám bude perfektně. Zkoušejte ale s citem.

Kosmetiku, kterou byste měly rozhodně vyzkoušet, je také kosmetika z lékárny. Je ale kosmetika z lékárny zárukou kvality? Přečtěte si tento článek a udělejte si přehled o tom, co by pro vás bylo to nejlepší.

Kosmetika z lékárny

Kosmetické produkty z lékárny jsou, co se týče kvality, opravdu na vyšší úrovni než ty z drogérie. Vysoká kvalita bohužel nezaručuje, že bude přípravek zcela vyhovující pro vaši pleť. Každopádně máte záruku, že se nejedná o nějaký nekvalitní výrobek, který vám může vyvolat na kůži alergickou reakci. Toto riziko je v případě kosmetických produktů z lékárny minimální. Kosmetika z lékárny se vyznačuje především tím, že neobsahuje žádné chemické či parfémované látky, které pokožku zbytečně dráždí. Výhodná je převážně pro ženy s citlivou pletí, které nesnesou nic jiného než přírodní látky. Zde si můžete být jisté tím, co je napsáno vzadu na obalu – tedy ingrediencemi a celkovým složením.

Za kvalitu se ale platí

Stejně jako u kvality, se tato kosmetika pohybuje cenově úplně jinde. Nemůžete se ale divit. Kvalitní kosmetika musí logicky stát mnohem více než ta obyčejná (cena je většinou dvojnásobná). Na druhou stranu můžete ale očekávat lepší účinky, i když to nebude přesně to, co jste hledaly. Jestliže se ale jedná o opravdu kvalitní firmu, jsou v lékárnách dostupná jakási mini balení nebo testry, díky kterým si může výrobek vyzkoušet bez toho, abyste zbytečně utratily plno peněz.

Mezi nejlepší a nejznámější značky patří Vichy, Bioderma, Eucerin, Yves Rocher a mnoho jiných. Pokud pořád váháte nad tím, co si koupit i po vyzkoušení testrů, zajděte si za vaším kožním lékařem, dermatologem nebo se poraďte přímo s lékárníkem.

Kosmetika z drogérie

Nabídky přípravků v drogériích lákají zákaznice ze dvou jednoduchých důvodů – jsou levné a je možnost vybírat si z více značek. Bohužel zde není záruka žádné kvality. Neznamená to ale, že by se zde nedalo sehnat nic kvalitního. To určitě ne. Měly byste se ale vyvarovat opravdu levné kosmetice, která v 50 % případů vyvolá nepříjemné alergické reakce a podráždění pleti. Nezkoušejte ani pochybné, neznámé značky, o kterých jste nikdy neslyšely. Vyhledejte si před jejich použitím nějaká informace. Také byste se měly vyhnout všemu, co obsahuje až moc velké množství parfémovaných složek nebo alkoholu. Vyhnete si nepříjemného vysušení kůže. Neznamená to ale, že byste takovéto přípravky neměly používat vůbec. Můžete je používat ale v malém množství a jednou za čas.

Mezi to nejkvalitnější, co můžete v drogériích nalézt, patří značky, jako je Garnier nebo Nivea. Pokud nemáte extrémně přecitlivělou pleť, neměly by vám přípravky od těchto firem způsobit nějaké problémy. U Garnieru si ale dejte pozor na pleťové vody. Většina z nich obsahuje alkohol, který, jak už bylo zmíněno, pokožku vysušuje.

Jakou používáte kosmetiku vy? S jakými značkami máte pozitivní zkušenost a jaké byste rozhodně nedoporučily? Podělte se s námi o vaši zkušenost.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte