BudKocka.cz logo

Abeceda krémů – CC a DD krémy

Kosmetika Pleť Krása Markéta 13. listopadu 2013
krém žena

Možná jste si už při nákupech nebo sledování kosmetických trendů všimly tajemných zkratek, které označují přípravky na pleť. V současnosti rozlišujeme tzv. AA, BB, CC a DD krémy. Tak jako jdou tato písmenka v abecedě po sobě, jsou postupně uváděny na trh i takto označené krémy. Zatímco AA (Anti–Aging) jsou klasické přípravky používané už léta ženami nad 30 let (vyhlazují vrásky, pomáhají zamezit jaterním skvrnám, vypínají a zvláčňují pokožku), BB (Beauty/Blemish Balm) se na trhu objevily před pár lety, ale brzy byly převálcovány CC a nejnověji DD krémy, na které se v tomto článku zaměříme více a seznámíme vás s jejich vlastnostmi.

CC krémy (Colour Correction/Control)

Tyto krémy jsou určeny pro sjednocení barvy pleti a mají účinky korektoru, to znamená, že jsou schopny skrýt kruhy pod očima, pupínky, skvrny, jizvičky apod. Dále pokožku hydratují a chrání proti slunečnímu záření díky speciálnímu ochrannému faktoru SPF. Obsahují i složky účinné proti stárnutí. Jsou tedy vhodné jak pro starší ženy, které se chtějí vyhnout vráskám, tak i pro teenagerky, které ještě trápí akné.
CC krémy byly vyvinuty v Asii, ale vyrábějí je i různé světové značky jako Max Factor, Clinique, L'Oreal Paris nebo Chanel.

DD krémy (Dynamic-Do All/Daily Defence)

Tyto přípravky vznikly hned krátce po uvedení CC krémů, ale tentokrát byly vyvinuty v USA, a to firmou Julep. Mají mít ještě účinnější vlastnosti hydratace, krytí nedostatků pleti i lepší účinky proti stárnutí pokožky. Prodávají se ve 4 odstínech, lze si pořídit i DD korektor ve 3 odstínech.

žena si aplikuje krém na pleť

V USA jdou ale výrobci pořád dál. DD krémy se tady už prodávají dokonce ve formě džusů s detoxikačním účinkem, které vyživují pleť zevnitř. Odborníci se zatím neshodli, zda je pití takových speciálních džusů opravdu prospěšné, propaguje je třeba i herečka Jennifer Aniston. Ale samozřejmě se v tomto businessu už točí spousta peněz. Výrobci tak navázali na úspěch prvního BB krému v čaji ze začátku letošního roku.

Už jste slyšela o krému Magical Anti-Ageing Complex od francouzské značky Nuance? Obsahuje nespočet látek důležitých při stárnutí pleti.

Výhody CC a DD krémů

U nás jsou zatím stále nejoblíbenější předchůdci výše zmíněných přípravků, a to BB krémy. Ty původně vznikly jako zlepšení klasických tónovacích krémů s hydratačními, krycími a sjednocujícími účinky. Ty mají i jejich nástupci, ale v čem se liší?

Krytí: Na rozdíl od BB kryjí všechny nedokonalosti pleti. K BB se musí použít i korektor.
Hydratace: BB sice hydratují, ale obsahují olej, což je nevyhovující zejména pro mladé dívky s mastnou pletí.
Ochrana proti UV záření: BB se mají nanášet jen v lehké vrstvě, proto pokožka není dostatečně chráněna. CC a DD jsou lehčí, ale zároveň mají vyšší faktor SPF.
Barva: Většina BB se vyrábí v jednom či dvou univerzálních odstínech, které nemusí sedět každému. Největší výběr odstínů mají krémy DD.

Ovšem i výrobci BB krémů reagují na nejnovější trendy a stále své produkty zlepšují, takže se s nimi ještě nemusíme loučit.

A jaké jsou vaše zkušenosti, který typ vám vyhovuje nejvíce?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte