BudKocka.cz logo

Trendy účesy pro rok 2024

Krása Účesy Vlasy Markéta 22. ledna 2020
účesy

S novým rokem 2024 neobměňujeme jen šatník, ale i účesy? I ty zaslouží změnu. Buďte krásná i v zimě a inspirujte se novými trendy, které pro nás nachystali nejslavnější vlasoví stylisté i světoznámé kosmetické značky. Účesy na rok 2024 budou neuvěřitelně trendy a in.

Účesy pro krátké vlasy

Rok 2024 bude ve znamení pánského stylu a to nejen v oblékání, ale i účesech. Nebojte se však, že byste s krátkými vlasy vypadala příliš „chlapecky“. Existují i krásné ženské střihy z krátkých vlasů, třeba nestárnoucí mikádo. Ty extravagantnější z vás si mohou pohrát s novým fenoménem – výraznou patkou. Šikmé patky lze nosit nejen ke krátkým, ale také k delším, rozpuštěným nebo spleteným vlasům.

Účesy pro dlouhé vlasy

Ovšem ani majitelky dlouhých vlasů nemusí zoufat. Velice populární budou i přirozeně vypadající kudrny a lokny – na první pohled nezkrotné, ale zároveň nedbale elegantní. Můžete si vyhrát i s pletenými copánky.
Jako každý rok i tentokrát se v módě objeví retro a to buď uhlazená elegance 20. let (i pro pány), nebo nízké culíky z let 60.

Účes volte podle tvaru obličeje

Důležité při volbě vhodného účesu je, aby se hodil k tvaru vašeho obličeje. Nejlépe jsou na tom ženy s oválným obličejem, kterým sluší prakticky každý střih a účes.

dlouhé vlasy

Trojúhelníkový obličej se vyznačuje nápadnými lícními kostmi. Pro majitelky tohoto typu obličeje se doporučuje dlouhá šikmá ofina nebo polodlouhé vlasy končící těsně pod bradou nebo kratší vrstvený sestřih. Naopak se nedoporučují dlouhé vlasy a culíky.

Kulatý obličej prodloužíte rovnými vlasy k ramenům, šikmou pěšinkou (ne uprostřed!), vrstvenou ofinou nebo culíkem. Vyhněte se nadýchaným účesům a kudrnám. Kudrny a lokny naopak zjemní hranatý a obdélníkový obličej. Vhodné je také mikádo a hlavně šikmé (asymetrické) linie. Vzácnějším typem je srdcovitý tvar obličeje, který zvýrazníte objemem kolem jeho spodní části, proto nenoste moc dlouhé vlasy.

Víte, jaké zvolíte účes v roce 2024?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte