BudKocka.cz logo

Návod, jak si doma vyrobit dredy

Krása Vlasy Účesy Rady Markéta 9. dubna 2014
dredy

Pokud jste se už rozhodla pro dredy, jistě víte, že to není jen účes, ale i životní styl. Nejde o žádnou chvilkovou záležitost a samozřejmě vyžaduje informace o tom, jak je vytvořit a jak o ně poté pečovat. Nepotřebujete k tomu žádný speciální druh vlasů a je to jednodušší, než se zdá. Poradíme vám jednoduchou techniku (tzv. backcombing) a jak se o dredy poté starat.

Nejprve si umyjte vlasy

Čisté a suché vlasy celý proces urychlí. Před zaplétáním dredů je neumývejte oleji ani kondicionérem, jejichž zbytky pak mohou klouzat. Stačí jen šampon.

Rozdělte vlasy do čtvercových ploch

Každý čtverec znamená jeden dred. Větší čtverec bude znamenat silnější dred, menší tenčí. Záleží jen na vás. Pro upravenější celkový vzhled je nejlepší rozdělit vlasy tak, aby každý dred byl přibližně stejně velký.

Z plochy o velikosti asi 2,5 – 4,5 cm vytvoříte klasický středně velký dred. Z menší (cca do těch 2,5 cm) pak tenké elegantní dredy. Pamatujte, že čím do více čtverců vlasy rozdělíte, tím déle bude tvorba dredů trvat.

Čtvercové plochy vytvoříte pomocí hřebenu se širokými zuby. Oddělujte je od sebe malými gumičkami.

Dále čtěte: Jak na nejčastější problémy s vlasy? Co na ně pomůže?

Technika backcombing

Pokud máte vlasy rozděleny na čtvercové plochy, přejděme k samotné tvorbě dredů. Dá se to přeložit vlastně jako tupírování. Začněte vzadu na temeni a postupujte co nejsouměrněji dopředu, aby na obou stranách bylo přibližně stejně vlasů.

Pramen vlasů natáhněte a druhou rukou zasekněte hřeben se širšími rozestupy asi 5 – 10 cm od temene a pomalu táhněte směrem k hlavě.

dredy

Trik je v tom, že vlasy se zachytávají do hřebene, který je táhne dolů a proplétá tak mezi ostatní. Po několika opakováních se vlasy začnou zacuchávat a vzniká kořen dredu. Postup urychlíte, když budete hřeben tlačit co nejtěsněji k hlavě.

Jakmile je kořen hotový, vezměte si hřeben s menšími rozestupy a pokračujte ke konci pramene vždy o cca 2,5 cm, dokud celá čtvercová plocha není sčesána směrem k temeni. Koneček zajistěte gumičkou a druhou umístěte nahoru těsně k temeni. Obě budou držet dred na místě, dokud se nezpevní.

Tipy k této metodě

Proces urychlíte, když jednou rukou budete česat a druhou jemně kroutit část, na které zrovna pracujete, takže zůstane ve správném tvaru. Ještě rychlejší je pak samozřejmě pomoc druhého člověka.

Každý dred tvarujte se stejnou trpělivostí a pečlivostí. Pokud budete ke konci spěchat, budou dredy nakonec vypadat křivé.

Dredy navoskujte

Použijte speciální vosk na dredy nebo stačí i klasický včelí, aby se dredy neroztřepily či nezkroutily. Vosk nahřejte nad svíčkou, dred natáhněte a namažte vosk od kořene ke konci. Pak každý dred zvlášť vyfénujte. Kolik vosku použít, poznáte sami, ale pamatujte, že méně je lépe. Mnoho lidí vosk ani nepoužívá, protože se domnívají, že tvorbě dredů spíš brání. Záleží na vás, zda jej použijete.

Jak pečovat o čerstvě udělané dredy?

Používejte jen šampon, mýdlo a vosk. Šampon pouze bez příměsí a různých výtažků a už vůbec nepoužívejte kondicionér. Zpevnění dredů pomáhá nošení gumiček na konci a u temene, tření v dlaních po celé délce i dření kořene (chytnout jej mezi prsty a otáčet ve směru hodinových ručiček). Dobře udržované dredy většinou „dozrají“ za 3 – 4 měsíce.

Už víte, jak se dělají dredy? Uděláte si je?Názory k článku


Co udělám, když budu u fáze - nasazeni dvou gumiček?
Mishell, 13. března 2015

a když mam vlasy 3 - 4-5 cm tak to pujde nebo ne
jaman, 17. března 2015

dredy musi byt super.

bara, 5. dubna 2015

Je někdo v Přerově (Olomouci) kdo to dělá za slušnou cenu ?
Sarus, 28. června 2015

Strašně dredy chci ale bojím se, že to pokazím a budu vypadat jako blázen..
Hanny, 3. ledna 2016

Ahoj strašně toužím mít dredy ale bojím se že to pokazím a budu vypadat jak dement......
Adelove, 1. srpna 2016

Uvažuju o tom hodně :D , ale co když si to po*eru a budu v pi*i :D
Bauch, 1. srpna 2016

až budou vlasy pod ramena tak to dám do ruky kámošce a hotovo :D
Barák, 25. srpna 2016

super navod,už jsem si jeden uděla
kkkklara, 29. června 2017

Je někde dredarna v olomouci prosim
Jamajcan, 14. července 2017

nekdo v chomutove
kkuba, 12. února 2018

Hlavně si zničíte vlasy. Cesta zpátky je obtížná. Nechat dredy odrůst tak, aby jste je mohli ustřihnout a aby vám přesto na hlavě zbylo pár cm vlasů na nový, nezacuchaný a zdravý účes. Rozmyslete si (zvláště holky), jestli opravdu musíte mít všecko, co kdysi pradávno předvedlo pár magorů v televizi.
Petr, 17. března 2018

Můžu říct že já si dělala pár dredů bez gumiček a sama sem nechala ať se udělají samy jen sem je upravovala a mám je už přes pět let a bez ,,gumickováni" :D
Čárka, 3. června 2018

Pan Petr nechápe mladý lidi. Sama dredy mám a je to skvělé. Navíc nemusíte čekat až vám odrostou, když je budete chtít sundat. Stačí šikovné ruce, kondicionér a hromada času a vlasy už se s tím vypořádají.
katadredka, 1. srpna 2018

Napište, co si o tom myslíte