BudKocka.cz logo

Vlasový styling - gel, lak nebo vosk?

Krása Vlasy Rady Martina 8. listopadu 2012
vlasový styling

Každý den se na trhu objevují nové a nové stylingové přípravky a vy už si neumíte vybrat? Nevíte, zda je pro vás lepší pěnové tužidlo, gel, vosk, krém nebo lak? Poradíme vám, jak svůj účes perfektně zafixovat, ať už máte vlasy kratší nebo se pyšníte dlouhou hřívou.

Šikovní pomocníci pro krátký sestřih

Ač to tak na první pohled nevypadá, krátké vlasy jsou mnohdy složitější na úpravu než ty dlouhé. Díky šikovné vlasové kosmetice si však nebudete muset každé ráno lámat hlavu se svým účesem.

Nezapomeňte na gel na vlasy

Máte-li kratší vlasy, v kosmetické sbírce by vám rozhodně neměl chybět stylingový gel na vlasy, s jehož pomocí můžete dotvořit detaily účesu nebo vykouzlit celý účes o mnoho snadněji. Při koupi gelu se nesnažte za každou cenu ušetřit. Kvalitní gely vlasy nevysušují a nenamáhají, nelepí se na ruce a snadno se vymývají.

Vosk na vlasy je skvělý na konečky

péče o vlasy

Krátkovlásky také často oceňují velkou dostupnost vosků. Vosk na vlasy se hodí k tvarování rozcuchů, konečků a podobně. Pozor však na jeho zátěž, nelze ho z vlasů jen tak vyčesat jako třeba modelační krém na vlasy. Ten je svou strukturou nejlehčí, protože má krémovou konzistenci a může obsahovat také hydratační nebo kondicionační složky. S jeho pomocí vytvoříte jak elegantní účes do práce, tak odvázaný rozcuch na párty s přáteli.

Účinná fixace pro dlouhé vlasy

Mužům se dlouhé vlasy zkrátka líbí. Bez dlouhého přemýšlení by vám každý odpověděl, protože jsou svůdné a in. Je však o ně třeba pečovat a vědět, jak je správně upravit, aby byly stále krásné a silné. Péče o dlouhé vlasy začíná u správného česání, přes mytí kvalitními šampóny a sušení až po finální úpravu. Mnoho žen si oblíbilo tzv. pěnová tužidla, která vašim vlasům dodají lesk a ochrání je před tepelnou úpravou. Tužidlo je však třeba na vlhké vlasy nanést rovnoměrně a v nepříliš velkém množství. Pro maximálně „ztužený“ efekt vyfénujte vlasy horkým vzduchem. Tužidlo podpoříte také oblíbenou vlasovou žehličkou. Ale pozor! Vlasy s tužidlem žehlete zásadně po uschnutí! Potom uhlaďte neposedné vlásky na povrchu trochou gelu na vlasy a můžete vyrazit.

Nestárnoucí klasika - lak na vlasy

Skvělým pomocníkem je také nejstarší a nejpoužívanější stylingový přípravek - lak na vlasy, který na vlasech vytváří tenký ochranný film a dlouhodobě je zafixuje. Lak se nanáší rovnoměrně a v malém množství na suché finálně upravené vlasy ze vzdálenosti 25 cm. Slouží také jako ochrana před UV zářením, zabraňuje blednutí barvy a zmírňuje maštění vlasů.
Vybrat si můžete také intenzitu laku podle svých potřeb. Extra silně tužící laky vám zajistí bezchybný účes po celý den, díky lakům pro zvětšení objemu už vaše vlasy nebudou vypadat zplihle.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte