BudKocka.cz logo

Jak mít perfektní nehty? Dbejte na jejich úpravu

Krása Nehty Markéta 29. října 2018
nehty francie

Víte, jak ozdobit a hlavně pečovat o své nehty, aby manikúra byla perfektní a přitáhla obdivné pohledy okolí? Upravené ruce o vás říkají více, než si myslíte! V tomto článku se dozvíte jak na to.

Francouzská manikúra je stále trendy

Francií nikdy nešlápnete vedle. Je elegantní a hodí se pro ženy každého věku i k významnějším příležitostem jako třeba pracovní pohovor. Dá se pohodlně udělat doma, není problém v drogerii sehnat speciální sadu s bílým lakem pro špičky nehtů, krycím tělovým nebo jemně růžovým lakem a šablonami nebo lakem v tubě pro namalování špiček.

Gelové a šelakové nehty

Gelové nehty jsou ideální pro ženy, které nejsou spokojeny se svými přírodními nehty, nebo je mají lámavé či křehké. Také si je můžete udělat doma, ale sada je v tomto případě obsáhlejší a dražší.

Šelak je přírodní surovina získávaná z výměšků červce lakového. Kombinuje výhody gelových nehtů s dlouhou trvanlivostí. Šelak je nezávadný, bez zápachu a není jedovatý.

Ujistěte se, že se vybraná barva hodí k pleti

I barva laku na nehty se doporučuje vybírat podle odstínu vaší pleti. Buď jste jarní či podzimní (teplý) typ s bronzovým nebo olivovým nádechem, anebo letní či zimní (studený) typ s pletí velmi bledou nebo narůžovělou. Teplým typům sluší tlumené béžové a krémové barvy, žluté, oranžové a korálové odstíny, z tmavších barev např. čokoládově hnědá. Studené typy mohou používat jakékoli syté a výrazné barvy. Univerzální barvičkou je červená.

Jaký tvar nehtů?

Mají být nehty krátké a čtvercové nebo dlouhé a špičaté? Nejlepší jsou oválné, které lichotí téměř všem rukám. Pokud chcete jejich vzhled zjemnit, zkuste tvar dokulata, čtvercové nehty se hodí spíše rukám s dlouhými prsty. Opticky prsty prodlouží zaoblené.

krásné dlouhé nehty

Perleťové laky vydrží déle

Třpytivé nebo perleťové laky vydrží na nehtech déle než matné, a pokud zvolíte neutrální barvu, např. světle růžovou nebo krémovou, budou povrchové škrábance a promáčkliny méně viditelné. Pro delší výdrž můžete použít další vrstvu vrchního laku. Dvě tenké vrstvičky budou méně náchylné k odlupování než jedna silná.

Jsou akrylové nehty dobrou volbou?

Prodlužování nehtů může skrýt vlastní slabé, lámavé nebo jinak poškozené nehty. Ale musíte chodit do salonu pravidelně a často, navíc mohou nehty poškodit ještě více. Akryl není vhodný pro měkké a oslabené nehty a u nekvalitního materiálu hrozí riziko prasknutí nehtového lůžka.

Nail art vaše nehty rozzáří

Občas dejte před klasikou přednost něčemu neobvyklému, možností je spousta, např. razítkování, ombré nanášené houbičkou, zdobení krajkou, airbrush, tečkování, 3D zdobení, aplikace nálepek, kamínků, perliček, hologramů apod.

Podívejte se na další tipy, jak můžete hezky ozdobit nehty.

Chraňte svou pokožku

Pokud manikúra vyžaduje ošetření pod UV lampou, namažte si ruce opalovacím krémem. Lampy používají stejné UV záření jako ze slunce nebo v soláriích. Manikúra by neměla být rizikem pro vznik rakoviny kůže!

krásné gelové nehty

Jak si rychle poradit se šmouhou nebo odloupnutím

Rozmazaný nebo odloupnutý lak hned po odchodu ze salonu je k zbláznění. Ale neztrácejte hlavu. Opatrně naneste na poškozené místo kapku odlakovače s acetonem a vyhlaďte. Až odlakovač zaschne, aplikujte nový lak. Poté naneste na celý nehet bezbarvou vrchní vrstvu a nechte 10 minut schnout.

První pomoc pro zlomený nehet

Nepanikařte, místo toho jej zbavte mastnoty např. pomocí pleťové vody obsahující alkohol, zmatněte jeho povrch leštičkou a z vyprázdněného čajového sáčku opatrně odstřihněte kousek, který přesně kopíruje tvar nehtu. Ten na nehet nalepte nehtovým lepidlem (pro lepší přilnutí můžete ještě zakrýt potravinářskou fólií a jemně přitlačit). Nechte zaschnout, naneste ještě vrstvu lepidla a opět nechte důkladně zaschnout. Nerovnosti způsobené lepidlem opět vyhlaďte leštičkou, dokud nedosáhnete požadovaného tvaru. Poté naneste podkladový a vrchní lak.

Pozor na přirozené nepřátele manikúry

Domácí práce jsou pro upravené ruce peklo. Takže při zahradničení, ale i mytí nádobí nebo malování, použijte rukavice. Cenovky a další lepivý povrch neodlupujte pomocí nehtů a pořiďte si otvírák na konzervy. Používejte jemná hydratační mýdla a nehtovou kůžičku změkčujte speciálními krémy a balzámy.

Chraňte se před infekcemi nehtů

Nástroje v salonu by měly být čisté, dezinfikované a celkově se ujistěte, že salon dodržuje všechny hygienické standardy! Pokud máte pochybnosti, nestyďte se vzít vlastní náčiní, nebo se okamžitě ozvat, když při manikúře cítíte svědění či pálení. Pokud vám po proceduře nehty a prsty zrudnou, bolí, anebo dokonce hnisají, navštivte lékaře.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte