BudKocka.cz logo

Gelové nehty krásně ozdobí vaše ruce

Krása Nehty Gelovky PR článek 27. listopadu 2013
gelové nehty

Upravené nehty jsou vizitkou každé ženy, protože tak se pozná, že o sebe pečuje. Někdy ale mají ženy problém s kvalitou svých nehtů, proto sahají po gelových nebo akrylových nehtech, které je nahradí. Ve světě se jedná o dlouholetou záležitost, ale v Česku je můžeme vidět jen pár let. Za tuto dobu si tato úprava nehtů našla mnoho příznivkyň, které se snaží vždy něco hezkého na nehtech vykouzlit. Gelové nehty vypadají velmi zajímavě díky tomu, že můžete použít variabilní barvy, zdobení a délku. Stačí se podívat na fotky gelových nehtů, které vás určitě unesou. Pokud ale stále váháte s jejich aplikací, tak je alespoň jednou vyzkoušejte, ať víte, zda vám vyhovují.

Na první aplikaci běžte do salónu

Gelovky si můžete nechat udělat buď v salónu, nebo si je aplikovat doma. Na první modeláž, pokud s nimi nemáte ještě žádné zkušenosti, si raději dojděte nejprve do ověřeného salónu, ve kterém je vám profesionálně udělají nebo je vám může modelovat zkušená kamarádka. Poznáte tak, jak vám sedí a jak se s nimi pracuje. Některé ženy mají celkem problém si na nové nehty zvyknout nebo jim dokonce vadí, proto je nutná první modeláž od profesionála. Vyhněte se pochybným a příliš levným studiím, ve kterých vám nehty a kůži kolem mohou zničit.

Výhody gelových nehtů

Tyto nehty mají mnoho výhod, mezi které patří fakt, že nehty jsou pevné, zároveň pružné a odolné. Jejich vzhled je přirozený a mohou být jakkoliv dlouhé se zajímavým zdobením. Můžete s nimi dělat cokoliv (uklízet, psát, umývat nádobí,...) a vydrží asi tři týdny. S trochou cviku si je můžete aplikovat i doma pomocí sady nebo jednotlivě koupených pomůcek. Gelovky jsou vhodné, pokud se nemůžete zbavit kousání nehtů nebo si je neustále škubete.

Jaké jsou jejich nevýhody?

Gelovky mají také nevýhody, mezi které patří poměrně vysoká cena a nutnost doplňovat odrostlé a zlomené nehty. Dále je nutné na tyto nehty si zvyknout, protože se s nimi musíte naučit zacházet. V méně kvalitních salónech je možné chytnout plíseň nebo ekzém, proto je potřebné dbát na celkový dojem salónu a zda se používají sterilní pomůcky. Také stojí za zmínku, že přírodní nehty, na kterých byl nanesený gel, jsou po jejich odstranění zničené.

Jednoduchý postup na doma

Málokterá žena vydrží pravidelně chodit do salónu na aplikaci a doplňování a často se vrhne na dělání nehtů doma. Na toto se hodí koupit sadu na gelové nehty, která rovnou obsahuje UV lampu. Tato startovací sada vyjde levněji než zakoupení jednotlivých potřeb, protože ze začátku nevíte, zda vám půjdou vytvořit krásné nehty. Její cena se pohybuje od tisícovky, což je jako jedna až dvě návštěvy nehtařky, což vyplatí mnohem více.

Jak na to?

Postup je celkem snadný a ve zkratce je následující: nejprve se musí upravit kůžička v okolí nehtů, poté se nehet pilníkem opiluje a očistí. Následuje přilepení tipů na nehty, které se po zaschnutí zkrátí do požadované délky a opět následuje zapilování. Na nehet se nanese gelový lak a ten se dá zapéct do lampy. Po očistění můžeme nehty ozdobíme podle toho, jak chceme. Můžeme na ně aplikovat razítka, samolepky, něco nakreslit či nalakovat a dát ně třpytky,... Možností je mnoho, následně je nutné nehty dát znova do UV lampy zapéct. Opět je nutné očistění nehtů líhem a pak se zase může nanést další vrstva laku, zapéct a očistit. Jak vidíte, postup je velmi snadný, je ale nutné dbát při práci na všechny detaily.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte