BudKocka.cz logo

Elegantní francouzská manikúra vás potěší

Krása Nehty Eliška 27. července 2019
francouzská manikúra

Mít upravené nehty je vizitkou každé ženy, proto je vhodné věnovat se jich úpravě. Možná si myslíte, že letí jen křiklavá barva nehtů, ale rovněž francouzská manikúra je stále in. Tato klasika se dá vytvořit na mnoho různých způsobů, vždy však dodají ruce elegantní a decentní vzhled. Jak na to a čím ji vylepšit?

Na první pohled se může zdát, že je francouzská manikúra neboli francie jednoduchá a nic se na ní nemůže pokazit, opak je pravdou. Nesprávně provedená francie vypadá směšně a svědčí o vás, že nejste pečlivá, nebo máte nezkoušenou nebo lajdáckou nehtařku. To určitě nechcete, proto se zaměřte na pečlivý postup doma nebo na výběr nehtařky.

Jak na francouzskou manikúru doma?

Francouzská manikúra nevypadá na první pohled složitě, ale potřebujete na ni dostatek času, pevnou ruku a zkušenost. Na první pokus ji asi nebudete mít ukázkovou jako z časopisů, ale každým dalším pokusem to bude lepší a lepší.

Potřebujete k ní tři laky (růžový, bílý a průhledný), šablony (nebo jiného pomocníka na vytvoření linie) a pečlivě upravené nehty.

lakování nehtů francie

Před francií je nutné si nachystat nehty na další postup. Odstraňte starý lak klasickým způsobem pomocí odlakovače. Následně nehty podle potřeby zkraťte a pilníkem zarovnejte hrany. Nezapomeňte na zatlačení nehtové kůžičky špachtličkou, pokud to bude potřeby, nejprve namočte do vody ruce, aby změkla. Chvíli počkejte, ať ruce s nehty pořádně oschnou. Následně budete mít nehty dokonale připravené pro vytvoření francouzské manikúry.

Jak na to? Francouzská manikúra ve 3 krocích

1. Nejprve nalakujte nehet růžovým lakem. Stačí jedna vrstva a nechejte pořádně zaschnout. Tento podkladový lak nemusí být jen růžový, ale i tělový, průhledný nebo jakýkoliv jiný.

2. Teď je nutné nalakovat špičky nehtů. Nalakujte obloučky bílým lakem, ale zde je nutné dát si pozor, aby obloučky byly stejné a nebyly na nich chyby. Pokud nemáte pevnou ruku, pomozte si pro vytvoření bílého proužku jinak. Můžete použít šablonky ze sady na francouzskou manikúru, nebo použijte lepící pásku (třeba takovou, co se používá na malování barvou a snadno se odlepí), náplast nebo připevněte k nehtům papír. Poté bílým lakem nalakujte obloučky, nechejte zaschnout a pomocníka odstraňte.

3. Po dokonalém zaschnutí přelakujte nehet svrchním lakem, který by měl být průhledný. Nehty chrání a vydrží takto déle.

Zjistěte, jak můžete prodloužit výdrž laku na nehtech

Mrkněte se na video

Pokud tápete, jak přesně udělat francii, podívejte se videa, která vám ukáží zajímavé tipy.

Čím vylepšit francii?

Ombré francouzská manikúra

Co použít na vytvoření obloučků?

Na vytvoření perfektních obloučků můžete použít šablony ze sady na francouzské nehty, když ale dojdou, není důvod k panice a můžete si pomoci jinak. Mrkněte se na pár tipů.

Izolepa

Můžete použít klasickou izolepu (průhledná) nebo dočasnou izolepu (používá se na malování nátěrů). Kousek odstřihněte a nalepte přes nehet, aby vykukovala jen špička, kterou jednoduše nalakujete. Až lak pořádně zaschne, odlepíte izolepu. Klasická izolepa může jít někdy těžce odlepit, tak na to pozor.

Třepí se vám nehty? Tak to vyřešte! Mrkněte na návod

Náplast

Na vytvoření zaobleného proužku můžete použít náplast. Nalepte na prst náplast, nalakujte bílým lakem proužek, vyčkejte, než zaschne a následně ji odlepte. Náplast jde zpravidla dobře odlepit, nemusíte mít obavy, že by to nešlo.

Tipy pro perfektní proužek

Lepící papír

Pokud nemáte náplast nebo izolepu, pomůže vám i lepící papír na poznámky. Nalepte na nehet papír a zbývající část nalakujte. Pokud kousek přesáhnete, vůbec to nevadí, chrání to tam papír. Jen je nutné dávat pozor, aby byl dostatečně silný a opravdu ochránil část, kterou nechcete nalakovat.

Jít do salónu?

Pokud se vám nedaří nalakovat nehty pěkně, vyzkoušejte salón. Tam vám vytvoří profesionálně francouzskou manikúru a vy alespoň odkoukáte postup a návod. Salóny najdete v každém větším městě, avšak nezapomeňte, že existují kvalitní a méně kvalitní salóny, dejte na zkušenosti a reference.

francouzská manikúra ozdoby

Další tipy k francouzské manikúře

Ke krásným nehtům patří i unikátní prsteny. Co říkáte na prsten ze stříbra s mechovým achátem? A co třeba k tomu i stříbrné šperky tlapky?

Máte ráda francouzskou manikúru na svých nehtech?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte