BudKocka.cz logo

Ananasová dieta: Už jste ji zkoušeli?

Hubnutí Dieta Lucie 7. února 2015
ananas

Ananas je pozoruhodné tropické ovoce, které má mnoho účinků. Jedním z nich je i ten, že pomáhá štěpit tuky v těle a ty také vylučovat. Díky tomu také vznikla ananasová dieta, která je velmi oblíbená a podle mnohých i účinná. Víte, jak dlouho se drží a na čem je vůbec založena?

Ananasová dieta se řadí mezi jednostranné diety, protože se u ní konzumuje pouze ananas, kiwi a papája. Drží se několik dní a výsledkem je, že vaše váha bude o pár kilogramů nižší. Stačí jen vydržet, že po ničem jiném kromě tohoto ovoce nemůžete sáhnout.

Dieta se drží minimálně 3 a maximálně 7 dní, déle ji rozhodně nedržte. Zhubnout můžete 2 - 5 kg, z části je to ale voda a svaly, takže s tím dopředu počítejte. Právě z tohoto důvodu se ananasová dieta hodí, pokud chcete rychle zhubnout do šatů na ples, na sraz ze školy nebo si pohonit ego. Taktéž se může projevit po jejím skončení jojo efekt, vrátíte-li se opět k původnímu stylu stravování.

Výhodou ananasové diety je ten, že je zcela ve vaší režii. Sama si vyberete, jak dlouho ji budete držet (ne déle než týden) a sestavit si jídelníček z povoleného ovoce. Nutnost je ale dostatečně pít vodu nebo nebo neoslazený čaj). Neexistují u něj další pravidla.

ananas, papája, kiwi

Ukázkový jídelníček pro ananasovou dietu

Jídelníček si můžete vytvořit podle své chuti, ale je důležité, aby se v něm vyskytovalo povolené ovoce. Můžete se inspirovat tímto ukázkovým jídelníčkem na 3 dny - množství ovoce je na vás.

1. den 
snídaně: salát z poloviny ananasu a kiwi
svačina: čerstvá ananasová šťáva
oběd: ovocný salát
svačina: čerstvá ananasová šťáva
večeře: ananas s papájou
2. den 
snídaně: nakrájený ananas
svačina: čerstvá ananasová šťáva
oběd: salát z ananasu, kiwi a papáji
svačina: čerstvá ananasová šťáva
večeře: ovocný salát
3. den 
snídaně: ananas a kiwi
svačina: čerstvá ananasová šťáva
oběd: salát z ananasu a papáji
svačina: čerstvá ananasová šťáva
večeře: salát z kiwi a papáje

Určitě vás ale napadne, že se zrovna nejedná o nejzdravější dietu. Přesně tak, ananasová dieta není zdravá a spíše slouží jako odlehčovací nebo detoxikační dieta.

Může se stát, že vám uvedené ovoce může způsobit problémy. Mnoho lidí má totiž alergii, aniž by o tom vědělo. Také bromelain, který se vyskytuje se v ananasu, je celkem agresivní a i na něj mohou být různé reakce.

Zkusit se má všechno, takže pokud máte zájem dietu zkusit, tak ji rozhodně zkuste. Můžete se pochlubit, jaké máte zkušenosti do diskuze.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte