BudKocka.cz logo

Zbavte se pár kil pomocí melounové diety

Hubnutí Dieta Lucie 15. července 2013
meloun

Léto máme v plném proudu a zrovna se může jednat o skvělou příležitost, jak můžete zhubnout pár kilogramů nebo si jen pročistit tělo od škodlivin. Lehká dieta na několik dní vás nebude moct stát a zároveň splní svůj účel. Tak proč ji nezkusit? Sice každý bude říkat, že se nejedná o zdravý způsob hubnutí, ale v létě v horkém počasí stejně nikdo nemá hlad, proto se vůbec nic nestane, když si několik dní dáte jen melouny. Organismus si oddychne, že bude pár dní bez maso, pamlsků a mléčných výrobků.

Meloun není ovoce, jak si mnoho lidí myslí, ale zelenina. Obsahuje velké množství vitamínu C, skupiny B, A a minerálů mangan, železo, hořčík, vápník a další. Díky obsahu těchto látek meloun pomáhá na plodnost, zdravé nervy, kosti, vlasy i nehty.

100 g melounu obsahuje 15 - 30 kcal (63 - 130 kJ) podle druhu zeleniny.

Jak vypadá melounová dieta?

Několik dní nejlépe 3 - 5 dní budete jíst pouze meloun. Jednotlivé druhy můžete střídat, takže nemusíte jíst jen ten nejběžnější. Jezte jej pouze v pěti porcích denně, přičemž by snídaně, oběd a večeře měla být větší a svačiny menší. Není vhodné jíst meloun neustále. Dále je nutné vypít 2,5 - 3 litry neochucených nápojů - vody, čaje,... Vyhněte se nápojům se sladidly a cukrem.

Z melounu si můžete udělat šťávu, zmrzlinu (bez cukru a smetany), salát s více druhy melouny nebo můžete jíst jen tak samotný meloun. Nezapomeňte, že představivosti se meze neklamou a s melounem se dá vytvořit mnoho výborných pokrmů.

Výhody melounové diety

meloun

Nevýhody diety s melounem

Podívejte se, jak vypadá proteinová dieta It's my life.

Pokud chcete melounovou dietu držet, nezapomeňte po jejím skončení přecházet na normální stravu velmi postupně. A pokud si chcete shozenou váhu udržet, tak se začněte stravovat dle zásad zdravé výživy pětkrát denně. Dále nezapomeňte na pravidelné sportování.

Máte zkušenosti melounovou dietou? Tak se o ně podělte v diskuzi.Názory k článku


Abych se pochlubila, 3 dny a 2 kg dole :)
Šárka, 29. června 2015

Taky se na dietku chystám, tak snad něco schudnu. Meloun prostě miluju.
Líba, 6. července 2016

Dobry den vsem, o melounove diete a ociste organismu s touto dietou spojenou jsem precetl spoustu clanku a rozhodl se ji vyzkouset. Nakoupil jsem spoustu melounu a v pondeli se do toho pustil s chuti. Vydrzel jsem to pouze 5 dni, ale i tak muzu rici, ze jsem se na teto dite citil skvele. Cvicil jsem (jizda na rotopedu, orbitrec, svihadlo a box) do toho jsem chodil do prace a to jsem mel i dve nocni a to nejlepsi na konec, shodil jsem za 5 dni 6,5 kg!!!
Valda, 18. července 2017

Zdravím... Mám to podruhé dietu. A za mne super... Za 10 dni zhubla 5kg.to co měla navíc... A pak udržují tu vagu.
Svetlana, 19. července 2023

Napište, co si o tom myslíte