BudKocka.cz logo

10 tipů, jak můžete snadno zhubnout

Hubnutí Rady Eliška 29. června 2015
hubená žena

Každá žena touží, aby zhubla a vešla se do vysněné velikosti. Některým se to podaří rovnou, protože jsou od přírody štíhlé, ale jiné mají celkem smůlu. Musejí zhubnout pomocí dodržování přísných pravidel, který zahrnují dostatek pohybu a vhodné stravování. Chcete také zhubnout? Tak se podívejte na 10 tipů, které vám pomohou zhubnout.

1. tip: Snídejte

Základem úspěšného hubnutí je snídaně. Každý den si dejte snídani, protože ta pomáhá k hubnutí. Když se nasnídáte, dodáte organismu energii do nového dne a také sníte během dne méně jídla. Snídani si dejte 30 až 60 minut pro probuzení. Pokud nemáte ráno čas, vstaňte o trošku dřív nebo si dejte jídlo hned ráno v práci nebo ve škole. Podstatné je, abyste toto první jídlo nevynechávala a nejedla jako první až svačinu nebo oběd.

Pokud patříte mezi ty ženy, které ráno nemohou nic pozřít, začněte postupně. Dejte si jen půl rohlíku, ovoce nebo trošku müsli. Časem snídani začnete lépe snášet a jednou dokonce budete snídat jako ostatní.

2. tip: Jezte pravidelně

Pravidelná strava je taktéž velmi důležitá. Jezte pravidelně, protože to je pro tělo velmi pozitivní, díky pravidelnému příjmu bude lépe hospodařit. Tato situace je mnohem lepší, než když jíte ráno a večer, nebo ráno, v poledne a v noci. Naučte se jíst pravidelně co několik hodin a tyto intervaly dodržujte. A pokud kvůli práci nemůžete, snažte se jíst pravidelně doma a pak v práci o přestávce.

3. tip: Zapomeňte na nezdravé potraviny

Asi víte, že sušenky, čokolády, oplatky, polotovary, chipsy, salámy, limonády nebo plněné bagety nejsou tím pravým ořechovým. Jednou za čas si i tyto nezdravé potraviny můžete vzít, ale nejezte je příliš často. Jedná se o potraviny, po kterých se tloustne, tak je zredukujte.

4. tip: Hodně pijte

Patříte mezi ty, které moc vody přes den nevypijí? Tak to je chyba. Dostatek vody pomáhá zasytit a také odplavit škodlivé látky. Vypijte nejméně 1,5 litru tekutin. Jako vhodné pití při hubnutí se považuje čistá voda (z kohoutku, minerální), občas minerální perlivá, voda s citronem, neslazený čaj atd. Naopak sladké limonády, slazený čaj atd. moc vhodné nejsou, protože obsahují cukr. Ani nápoje se sladidly se při hubnutí moc nedoporučují, protože umělá sladidla podporují chuť na sladké.

5. tip: Vyměňte rafinované za celozrnné

Rafinovanou mouku a výrobky z ní vyměňte za ty celozrnné, to platí i u těstovin, pečiva, chleba či rýže. Díky tomu, že obsahují celá zrna, mají i více vitamínů, minerálních látek a vlákniny, zasytí na delší dobu a mají nízký glykemický index. Pokud vám moc nechutnají, nahrazujte je postupně nebo alespoň občas.

6. tip: Stanovte si malé cíle

Když si stanovíte nejprve malý cíl, jenž dodržíte, potěší vás to. Pokud byste si stanovila velký cíl, jehož splnění bude v nedohlednu, budete vystresovaná, že se vám to nedaří. Dejte si nejprve menší cíl, po jehož splnění si stanovte další cíl a tak neustále pokračujte. Tímto způsobem se vám bude hubnout mnohem lépe.

7. tip: Nespoléhejte pouze na váhu

Mnoho lidí jako úspěch považuje pouze menší číslo na váze, i když ve výsledku vůbec nezhubli. Pokud chcete hubnout s rozumem, před samotným hubnutím se i přeměřte (přes klasická místa) a také zvažte. Vždy co dva týdny nebo měsíc se opět přeměřte a zvažte, výsledky porovnejte. Správné hubnutí se projevuje také na menších mírách, díky nimž se vejdete i do menšího oblečení.

8. tip: Choďte

Tato jednoduchá rada je velmi efektivní, protože chůze má výborný účinek na hubnutí. Pomáhá spalovat tuky při svižné chůzi trvající nad půl hodiny a také má vliv na tvarování postavy. Začněte co nejvíce chodit, ale pamatujte si, že chůze by měla být rychlejší a hlavně trvat delší dobu.

9. tip: Neujídejte pořád něco

Jestliže budete pořád něco jíst, tak budete postupně přibírat. Ačkoliv si budete říkat, že jíte jen něco malého, tak i to se počítá. Také z toho mála můžete postupně přibírat, neustále totiž budete něco malého jíst a tělo si nebudete moct odpočinout od trávení. Naučte se pravidelnosti a kromě těchto porcí nic nemlsejte.

10.tip: Nevzdávejte se

Pokud nejde hubnutí podle představ, tak se hned nevzdávejte. Také jste přibírala delší dobu, takže nemůžete počítat, že zázrakem za pár dní zhubnete. Počkejte a buďte trpělivá. Uvidíte, že se vám to vyplatí.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte