BudKocka.cz logo

Podzimní dekorace vašeho domova

Bydlení Články Podzim Markéta 29. září 2014
výzdoba

Podzim je ideálním obdobím, kdy svůj domov můžete vyzdobit nevtíravými zemitými barvami a detaily. Nejsou to jen venkovní chladnější teploty, podzimní barvy a změny v krajině, i doma můžete nadcházející roční období přivítat. V tomto článku vám přinášíme tipy, jak si vyhrát s výzdobou a vybrat něco podle svého vkusu.

Na stěnu umělecká díla zobrazující podzim

Zdi jsou místo, kde můžete změnit náladu vaší domácnosti okamžitě. Vyvěste přírodní témata v pomerančových, rezavých, zlatých nebo žlutých barvách nebo abstraktní olejomalby v odstínech hnědé či červené.

Podzimní jídelní stůl

Vyberte barvy, které odrážejí ostatní výzdobu v době a roční období venku. Jako středová ozdoba bude výborná mísa červených a žlutých jablek, která povzbudí apetit. Pro formální příležitosti použijte ubrusy a další doplňky s náznaky podzimních barev a motivů.

Falešné listí

V obchodě s dekoracemi nebo pro kutily můžete sehnat krásné podzimní listy, které na rozdíl od těch pravých neuschnou. Zkuste je vlisovat do rámu obrazů nebo umístit na police mezi knihy, bude to vypadat opravdu příjemně a podzimně.

Papírové ozdoby

Podzimní zdobení nemusí být drahé, pokud obzvlášť zvolíte výrobky z papíru. Složené stránky z knih nebo barevné praporky udělají ve vašem obývacím pokoji levnou podzimní parádu.

Méně je více

Neotřele bude vypadat kombinace podzimních oranžových dekorací s bílým nábytkem nebo vázou, pokud doma máte. Bílý nábytek a doplňky spárované s oranžovými odstíny přírody vytvoří sofistikovanou harmonii.

Stojánky a praporky

Dýně na podstavci a praporky s podzimní tematikou vyrobené z výstřižků nebo tkaniny rozzáří vaše poličky a otevřené skříňky.

Bílé dýně

Bílá barva je jednoduchá a elegantní - proč by podzimní dýně měly být vždy jen oranžové? Nebo vyzkoušejte jinou jednolitou barvu. Vizuálně ještě lépe budou vypadat na podstavci ze starých knih nebo starožitných miskách vah, pokud nějaké doma najdete.

Ptačí pírka

Ptačí pírka nebo umělé sovy obklopené šiškami a tykvemi vytvoří místnosti organický, lesní a venkovský vzhled. Ten vám zajistí i krb (pokud jej doma máte) s římsou obloženou parožím, zvětralým dřevem a dalšími dekoracemi, které vypadají, že již na nich zapracoval zub času.

Připravte rovněž krmítka pro ptáčky, ať mají potravu na zimu.

Ozdobte si verandu

Pokud bydlíte v rodinném domě, nezapomeňte ani na venkovní prostory. Použijte vysoké stonky kukuřice, rafie (pevná, měkká, zploštělá vlákna z listů palem rodu Raphia - koupíte v obchodech s dekoracemi a věnci) nebo slámu a jako kontrast barevné stužky v tmavě oranžových či hnědých odstínech. Tytéž materiály také zavěste do košíků kolem verandy a vstupních dveří.

Podzimní vůně vašeho domova

Výzdoba nemusí být jen vizuální, zapojte i další smysly. Dýňové nebo jablkovo - skořicové koláče, hruškovo - skořicový ocet, hřebíček, muškátový oříšek a další koření vám přímo domů přinesou i podzimní aroma.

Zapojte zavařovací sklenice

Naplňte je kukuřicí, sušenými barevnými fazolemi nebo dalšími přírodními ozdobami, které vás napadnou. Popř. z nich můžete udělat nástěnné svícny a pověsit mezi ně LED žárovičky či svíčky nebo vonné svíčky.

Uvítejte hosty věncem na dveřích

Jednoduché věnce z vinné révy jsou krásné samy o sobě. Nebo je ozdobte šiškami, listím, bobulemi a kukuřicí. Pokud máte v domě hodně oken, můžete je vyzdobit dalšími menšími, ale podobnými věnci.

Nezapomeňte ani na další místnosti

Nejen kuchyň a obývací pokoj, ale i ložnici nebo dětský pokojík ozdobte podzimními zemitými barvami a dalšími přírodními dekoracemi.

Příprava na Halloween

Strašidelný vzhled vykouzlí kombinace jemného mušelínu, lebek, černého věnce a dekorativního mechu. K tomu vyřezaná dýně a další typické zdobení je pro všechny, kteří uznávají Halloween, ideální.

Máte svůj typ na podzimní dekoraci?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte