BudKocka.cz logo

Kuchyně - fotogalerie a rady na inspiraci

Bydlení Články Fotogalerie Eliška 28. července 2014
krásná kuchyně

Kuchyně je pro mnoho žen nejdůležitějším místem v bytě nebo domě. Právě z tohoto důvodu je nutné, aby se její návrh neodflákl. Měl by se co nejlépe promyslet a to přímo vámi nebo studiem. V obou případech se hodí pořádně přemýšlet a nehledět pouze na cenu.

Výborným řešením jsou inspirace - můžete se dívat na fotogalerie, fotky nebo na kuchyně od známých. Nezapomeňte si také sepsat hlavní chyby, které vám vadí na vaší současné kuchyňské lince. I toto velmi pomůže při výběru.

Ať už máte kuchyni v paneláku, v rodinném domku nebo novostavbě, vždy si můžete i celkem levně nechat udělat kuchyni na míru tak, aby tam hezky pasovala. A pokud nemáte zájem o kuchyně na míru, klidně si kupte jednotlivé díly a ty tam nainstalujte. Důležité je, aby odpovídala vašim potřebám a hezky v dané místnosti seděla.

kuchyně foto

Fotogalerie a katalog pomůže

Pokud nemáte ještě přesnou představu, jak by vaše kuchyně měla vypadat, hledejte inspirace a to buď na internetu, katalozích nebo v obchodech. Můžete se zajít rovnou podívat i do speciálních studií, která se zabývají výrobou a montáží kuchyní.

kuchyně fotogalerie

Tam vás zajistě napadne mnoho nápadů a postřehů. často tam dávají i rovnou katalog, ať můžete v klidu domova vybírat.

Jakou kuchyň zvolit? Malou nebo velkou?

Častým problémem je, jak velkou kuchyni si vybrat. Pro někoho, kdo je v kuchyni jen sporadicky, bude stačit jen malá, pokud ale trávíte hodiny a hodiny pečením a vařením, bude pro vás lepší velká. Záleží také i na samotném prostoru.

Důležité je také mít dostatek místa na přípravu, ať můžete mít plochu na krájení, hnětení nebo jen chystání obecně jídla. V některých studiích vám někdy běžně navrhnou prostor dvakrát, třikrát po šedesáti centimetrech, který není na moc kouzlení vhodný. Zohledněte i toto.

kuchyně fotka

Moderní nebo klasický vzhled

Na mnohých fotogaleriích naleznete kuchyně moderní i rustikální. Mezi nejoblíbenější patří černá, bílá, šedá nebo v barvě dřeva. Zajímavě působí i červená, fialová nebo zelená. Občas je propojena také se zajímavou barevnou kombinací (černobílá, černočervená, zelenobílá...).

kuchyňka foto

Bílá opticky zvětšuje prostor celé místnosti, černá ho zase může zmenšit, ale působí luxusně. Stejně tak i lesklé nebo matné provedení může přidat jak na prostoru, tak i na luxusu. Záleží však na vašich požadavcích a také na tom, jestli je propojená s obývákem.

Vestavné spotřebiče ušetří místo

Trendem poslední doby je mít spotřebiče vestavné a to z mnoha důvodů: spotřebiče jsou pěkně schované, zabírají méně místa, cena je srovnatelná s volně stojícími, jsou tišší a vypadají lépe než ty nevestavné. Mají tak jen samé výhody.

Někteří sice mohou namítat, že díky tomu jsou trošku menší, ale to tak není ve všech případech. Záleží vždy na daném typu. Základ je určitě varná deska, trouba, digestoř, lednice, dřez a podle libosti myčka, mikrovlnná trouba, kávovar nebo vinotéka.

kuchyňka foto

Kuchyně na míru se vyplatí

Jestliže si necháte udělat kuchyni na míru, využije se všechen dostupný prostor. Můžete si koupit i kuchyňský blok nebo samostatné skříňky, ale může se stát, že vám v kuchyni vznikne prázdný prostor o šířce třeba dvaceti centimetrů a s ním už moc nenaděláte. Navíc kuchyně na míru nemusí být vůbec drahé. Mohou být mnohem levnější než kupované skříňky.

fotogalerie kuchyně

Samozřejmě, že je rozdíl, pokud si vyberete na realizaci známou společnost nebo živnostníka. V ceně rozdíl poznáte několikanásobně. Stačí si prohlédnout reference a foto, zeptat na zkušenosti a zeptat na přibližnou cenu.

Mezi oblíbené kuchyně patří od firem: Hanák, Ikea, Sykora, Oresi, Siko, Schmidt, Asko, Ikea, Dušek atd. Stačí se kouknout u každé firmy na fotogalerie, ať víte, jestli vám jejich styl sedí.

foto kuchyně

Na inspiraci se můžete podívat i na zdejší fotogalerii. Vybrali jsme velmi pěkné kuchyně, které mají převážně vestavěné spotřebiče, jsou velké i malé a v různých barvách. Někde je rovnou i jídelna.

kuchyně fotky

Kuchyně se pravděpodobně ani u vás nemění co dva roky, vybírejte proto pečlivě, rozmyslete si daný výběr, ať pak nelitujete, že jste se unáhlili.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte