BudKocka.cz logo

Šátky - nepostradatelný doplněk

Móda Doplňky Šátky Martina 21. září 2012
šátky

Pokud vám v šatníku chybí slušná sbírka šátků, ihned to napravte. Šátky jsou totiž nepostradatelným doplňkem každé ženy. Existuje nespočet způsobů, jak je nosit, oživí i zdánlivě nudný outfit, zahřejí vás v chladnějších dnech a v neposlední řadě skvěle vypadají.

Šátek přehoďte či zavázejte

Neexistuje žádné pravidlo, jak se má šátek vázat, a to je na něm právě to nejlepší. Nejenže máte na výběr ze spousty uzlů, můžete jej ležérně přehodit přes ramena nebo přísně obmotat kolem krku, ale pokud zrovna není chladno, zaměňte jej za opasek nebo z něj udělejte originální čelenku. Můžete ho lehce přehodit přes ramena nebo zavázat na pánskou kravatu.

Buďte originální

Dejte průchod své kreativitě a vymyslete si vlastní způsob vázání nebo se inspirujte na internetu. Například Youtube.cz zahrnuje stovky videí s návody na vázání šátku, díky kterým budete vždy originální.

Nejčastěji se však setkáte s dvojsmyčkou – rychlý a jednoduchý uzel, se kterým nic nezkazíte. Pro toto vázání je vhodný podlouhlý šátek obdélníkového tvaru, čtvercové šátky se vážou jiným způsobem. Šátek v ruce přepulte a následně jej přeložte přes krk ze zadní strany. Vzniklým okem protáhněte druhou stranu a uzel je na světě!

Naučte se šátky kombinovat

Ať už šátek hedvábný nebo s peřím, šátek se zvířecím vzorem nebo s penízky či jednobarevná pašmína, vždy jej musíte doplnit ke správnému oblečení. Naučte se kombinovat! I u šátků samozřejmě platí, že méně je více. Výrazné šátky kombinujte s nevýrazným oblečením a naopak pokud se oblečete do výrazných kousků, šátek už vůbec není potřeba. Pestrobarevný nebo neonový šátek doplňte výraznými botami a kabelkou v podobném designu, ale kalhoty či sukni a top zvolte v černé, šedé nebo bílé.

Proč si šátky pořizovat?

Šátky se vám budou hodit nejen na podzim a v zimě, využijete je i v chladnějších letních dnech. Jsou skutečně nezbytností v každém počasí. Díky nízké pořizovací ceně si šátků navíc můžete pořídit opravdu spousty, takže si při dalším nákupu odneste domů alespoň jeden!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte