BudKocka.cz logo

Masáže si zamilujete! Kterou si vybrat?

Zdraví Masáže Volný čas Martina 11. ledna 2013
masáž lávovými kameny

Chcete si odpočinout od práce, pořádně se zregenerovat a uvolnit unavené svaly? Objevte kouzlo masáží. Jakmile se jednou objednáte, nebudete chtít nikdy přestat. Masáže příznivě působí nejen na vaše tělo, ale i na mysl. Dokonalé uvolnění vás skvěle nastartuje na další činnosti. Konec „odpočívání“ na pohovce u televize. Vyberte si zdravější, prospěšnější a především účinnější způsob relaxace.

Zvolte si tu pravou masáž pro vás

Druhů masáží je nespočet. Je na vás, který si zvolíte. Liší se například zaměřením na určité svaly, ale také délkou, formou masírování i pomůckami, které masérky či maséři při práci používají.

Rekondiční masáže

Nejznámější alternativou, kterou volí většina nových zákazníků, je rekondiční masáž šíje a zad. Záda jsou nejproblémovější oblastí u mužů i u žen a uvolnění svalů šíje a zad je velice příjemné a prospěšné. Opakovaná masáž (nejlépe co 14 dní) má pak velmi příznivé účinky na vaši celkovou kondici. Masáž šíje a zad je vhodná pro ženy i muže každého věku. Lze ji také s drobnými obměnami provádět těhotným ženám. Máte-li sedavou práci, při které například sledujete monitor počítače, je tento druh masáže vhodný právě pro vás. Za rekondiční masáže šíje a zad v délce 60 minut zaplatíte od 400 Kč.

Aromatické masáže

Nádherná vůně, jemné a zároveň intenzivní hmaty – to jsou aromamasáže. Pro jejich specifické parametry je mají v oblibě především ženy, požádat o ně ale může kdokoliv. Příjemné aroma pomáhá navození klidné atmosféry během masáže a probouzí ve vás skryté smysly. Aromatické masáže podporují psychickou pohodu, napomáhají při obtížích se svaly zad a šíje a dopřávají vám potřebné uvolnění. Cena je ale kvůli použití kvalitních aromatických olejů vyšší než u klasické masáže. Aromamasáž vám odborníci provedou přibližně od 600 Kč v závislosti na masírované části těla a času.

Detoxikační masáže

Denně si do těla přinášíme škodlivé látky, ať už dobrovolně (kouření, alkohol, léky) nebo třeba prostřednictvím vzduchu. Detoxikace organismu je tak na místě u každého z nás. Účinnou a hlavně velice příjemnou alternativou, jak dostat škodliviny z těla ven je medová detoxikační masáž. Vaše tělo je masírováno pomocí speciálně upraveného medu zahřátého na optimální teplotu. Nebojte, hmota není nijak lepivá a masérka ji snadno po ukončení masáže z vašeho těla odstraní. Detoxikační masáž je vhodné absolvovat pravidelně (doporučujeme alespoň každé 3 měsíce). Opět však počítejte s cenou vyšší než u klasických masáží. Medové masáže stojí od 500 Kč.

Baňková masáž

Pokud upřednostňujete intenzivnější metodu detoxikace, vyzkoušejte baňkování. Při baňkování nejste klasicky masírováni, ale pomocí speciálních baněk přisávaných na vaše záda a hýždě, ve kterých se vytváří podtlak, jsou vám z těla vypraveny ven škodliviny. To se projeví modřinkami na povrchu kůže, kde byla baňka nasazena (zabarvení může být i tmavší v závislosti na množství toxických látek v těle). Po odstranění baněk se často provádí také masáž baňkou uvolňující napětí ve svalech. Cenově jsou si tyto masáže podobné, cena za baňkování se odvíjí od počtu použitých baněk.

Thajské jógové masáže

Thajské jógové masáže jsou rovněž oblíbené u žen a mužů všeho věku. Masáž není prováděna klasickou metodou. V průběhu s vámi masérka „cvičí“, protahuje vám končetiny, napíná a uvolňuje svaly na celém těle až po poslední článek prstu. Thajská masáž je však jemná, příjemná a povzbuzující. Obvykle se provádí 2 hodiny, cena se pak pohybuje od 900 Kč.

Není masér jako masér

Při výběru maséra či masérky buďte pečliví. Je-li to možné, přečtěte si na internetu recenze klientů, nebo si nechte doporučit od kamarádky. V salónu či v masérně je často viditelně vyvěšený diplom o úspěšném absolvování rekvalifikačních kurzů na určitý druh masáží. Neváhejte se ujistit, že jste navštívili skutečného odborníka. Pokud vám je masér nesympatický, masáž si rozhodně neužijete. Ženy často raději chodí k masérkám, které jsou od přírody jemnější a citlivější než muži. Pokud vám kvalita služeb nevyhovovala, nebojte se vyzkoušet masáž u jiné masérky (způsob provedení se opravdu velice individuálně liší). Kvalitní masér by při práci neměl používat elektronické masírovací přístroje – těmi se můžete masírovat doma u televize. Máte speciální požadavky? Chcete uvolnit určité místo? Nebojte se své požadavky masérovi či masérce říct. Správný rekvalifikovaný masér dokáže vyhovět přáním klienta a přesně ví, jakou techniku pro rozmasírování daného místa zvolit.

Největší českou databází masérů a salónů, kde se provádějí masáže, najdete na masaze.info. Lepší však je se objednat k někomu, kdo vám byl doporučen. Porozhlédněte se nejprve ve svém okolí.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte