BudKocka.cz logo

Hříšná čokoláda svede hodně věcí

Zdraví Láska Potraviny Externí autorka 19. října 2012
čokoláda, žena, závislost

Patříte mezi nadšené a věrné milovnice čokolády? Ale i přesto míváte výčitky svědomí pokaždé, když zhřešíte? Máme pro vás vskutku skvělou zprávu, která potěší nás všechny. Vědci prokázali, že čokoláda prospívá nejen našemu tělu, ale především duši a dobré náladě. Skvělým bonusem je také zjištění, že hříšná pochutina nám zlepšuje život a samotný prožitek.

V případě, že vás honí mlsná, netrapte se a dejte si kousek kvalitní čokolády.

Zdraví prospěšné čokoládové zprávy

Z lékařských výzkumů vyplývá, že čokoláda obsahuje příznivé látky tzv. flavonoidy. Jedná se o antioxidanty, které jsou účinnou prevencí před rakovinou kůže, udržují pokožku mladistvou a působí proti volným radikálům. Přiměřené množství čokolády s vysokým podílem kakaa předchází bolestem hlavy, navozuje dobrou náladu a také minimalizuje výskyt srdečních chorob a infarktů.

Mlsejte raději tu hořkou

Pochutnejte si raději na hořké čokoládě, ta obsahuje prospěšné látky. Její mléčná kolegyně již takový význam pro organismus nemá, právě naopak. Jeden kousek hořké čokolády nevadí ani při hubnutí.

čokoládová masáž

Je vaším společníkem deprese?

Oplýváte neustále špatnou náladou a nemůžete se jí zbavit, vsaďte na čokoládu. Ta totiž také obsahuje zcela přírodní látky, které jsou podobné antidepresivům. Nejen, že zaženete splíny, ale především zalahodíte svým chuťovým pohárkům.

Obklopte se čokoládou

Pořiďte si tělové mléko s vůni čokolády či s obsahem kakaového másla, vaše pokožka bude účinně vyživována a také budete sladce vonět. Objednejte se také na čokoládovou masáž, zábal či peeling. Budete mít rázem hlavu plnou pozitivních myšlenek.

Čokoládový styk

Vědci také prokázali, že pravidelná konzumace čokolády (v přiměřeném množství), vede k intenzivnímu orgasmu a celkovému zvýšení apetitu.
Náš tip: Pořiďte si čokoládové pero a čmárejte si vzájemně po těle nápadité tvary, po té se pusťte do ochutnávky.

A co vy? Také milujete čokoládu?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte