BudKocka.cz logo

Dukanova dieta - oblíbený způsob hubnutí

Zdraví Dieta Hubnutí Veronika 18. února 2013
dieta

Víte, že Dukanova dieta je poslední dobou nejoblíbenější dietou ve světě? Tuto dietu vymyslel a sestavil lékař z Francie Pierre Dukan. Dieta se skládá ze čtyř fází a každá fáze je něčím specifická. Každá fáze se musí dodržovat určitou dobu a jsou povoleny a zakázány některé potraviny. Důležité je vše dodržovat, abyste zhubli tolik kilogramů, kolik chcete.

Dukanova dieta také nařizuje dodržování i dalších pravidel - musíte denně vypít alespoň 2,5 litru vody, sníst 2 lžíce ovesných otrub denně a dvacet minut denně se věnovat cvičení nebo alespoň rychlé chůzi. Během diety striktně dodržujte pravidla, která jsou někdy i celkem přísná.

1. fáze Dukanovy diety

První fáze je taková startovací. Smí se jíst pouze bílkoviny. Vhodné jsou tedy potraviny, které neobsahují sacharidy a mají menší množství tuků.
Povolené tedy jsou masa, ryby, nízkotučné jogurty, mléko, vejce, tofu, bylinky, koření, ochucovadla, sladidlo,... A k pití jsou vhodné čaje, voda či káva.
Nevhodné jsou těstoviny, brambory, rýže, pečivo, cukr, ovoce, zelenina, sladkosti, tučné maso, smetana, máslo, sádlo,...
Tato fáze se dodržuje pouze několik dní - 2 dny, když chcete shodit do 5 kg, 3 dny - do 10 kg, 5 dní - do 20 kg, a 7 dní více než 30 kg.

2. fáze Dukanovy diety

Navazující na první fázi je fáze druhá. V této fázi můžete navíc jíst i zeleninu a dále potraviny z 1. fáze. K tomu se každý den můžete udělat pudink z kukuřičného škrobu (max. 1 balení a bez cukru).
Fázi dodržujte tak dlouho, dokud se vaše váha nebude blížit k té vytyčené.

3. fáze

Fáze se drží podle toho, kolik jste zatím při Dukanově dietě zhubli kilogramů. Za každý jeden zhubnutý kilogram musíte držet tuto fázi 10 dní. V další fázi jsou povolené i další potraviny. Smí se dva krajíce celozrnného chlebu denně, 1 kus ovoce denně, těstoviny, brambory nebo rýži dvakrát týdně. Ve čtvrtek se konzumují potraviny jako z 2. fáze a 1 den v týdnu si dopřejte všechno podle vaší libosti. Nezapomeňte cvičit.

4. fáze

Konečná fáze je založena na tom, že už se nemusíte tolik omezovat, ale přesto i v této fázi platí určitá omezení. 3 dny v týdny jezte normálně, 3 dny v týdnu se jí jako ve třetí fázi a ve čtvrtek se jí jako v první fázi. 4. fáze Dukanovy diety se drží prý celý život.

Znáte proteinovou dietu It's my life?

Dukanova dieta je určitě velmi zajímavá, protože existuje kniha, rady, kuchařka, recepty... prostě vše, co je nutné při tak dlouhodobé dietě.
Nezapomeňte, že dieta nepatří k těm nejzdravějším, protože se ze začátku vynechávají sacharidy.
Pokud máte s dietou zkušenosti, sdělte je v diskuzi.

Více informací o Dukanově dietě se dozvíte na těchto www stránkách.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte