BudKocka.cz logo

Tipy na první rande: Kam zajít a jak se připravit?

Vztahy Rady Láska Markéta 30. dubna 2013
rande

První rande s novým objevem většinou před dnem D provázejí příjemní motýlci v břiše, ale zároveň poněkud méně příjemná nervozita. Kam vyrazit, jak se obléct, kam to nechat zajít, o čem si povídat? Už žádné stresy, zkuste naše rady a zajímavé tipy na první rande.

Jaké vybrat místo?

Diskotéka nebo metalový koncert asi nebudou to pravé. Mnohem klidnější prostředí nabídne oblíbená kavárna či pizzerie, kde budete mít větší soukromí. Je také dobrý nápad, domluvit si předem kromě místa a hodiny setkání i hodinu rozloučení, abyste se tak vyhnuli rozpakům, jestli se už zvednout nebo ještě chvíli zůstat. Dalším vhodným místem je příroda, zoo nebo park.

Brzy bude Valentýn. Víte, kdy se slaví a co koupit?

Jak se obléci a nalíčit?

Pokud nechcete protějšek hned první večer svést, není nutné přijít v minisukni, kozačkách, výstřihem až po břicho a tunou make-upu. Méně je někdy více. Zvolte oblečení, které je vám pohodlné (vytahané a odřené džíny jsou ale ovšem druhý extrém). Ani líčit se nemusíte vyloženě jak na párty, stačí klasika do školy či práce. Experimentovat můžete jindy. Nezapomeňte, že muži ne vždy ocení velkou vrstvu make-upu.

Jídlo, pití a placení

Spousta dívek a žen se, alespoň ze začátku, stydí jíst před „cizím” mužem, takže se nemusíte nutit a dát si jen kávu nebo drink. Pokud jdete na večeři, zvolte lehčí jídlo, aby vám zbytek rande nepokazil pocit přejedenosti a nafouknutí. A rozhodně není dobrý nápad se opít.

růže rande

Pokud jste se již nedomluvili jinak, obvykle na první schůzce platí muž, ale bez peněz raději nechoďte a neobjednávejte si schválně něco extrémně drahého, co byste si sama neobjednala. Může stát, že si každý zaplatí svou část sám.

Umění konverzace

Celý večer vést rozhovor s někým, koho ještě dobře neznáte, je pro mnoho lidí tím největším stresem. Určitě ale najdete společná témata. Muži se občas rádi poslouchají, takže je nechejte vypovídat a dávejte najevo zájem. Ideální je, když během schůzky mluvíte každý přibližně stejnou dobu.
Na prvním rande mluvte raději o neutrálních věcech, tedy nikdy ne o bývalých partnerech, svatbě nebo dětech. ;-)

Kam až zajít a jak se rozloučit?

Není nutné vystupovat jak přísný puritán, ale může se stát, že když první rande skončí v posteli, už další být nemusí. Sladký polibek na rozloučenou se bude líbit oběma a zároveň je příjemně navnadí na další schůzku. Pro muže budete mnohem atraktivnější, když nebudete snadná „kořist”. Také byste kvůli novému objevu neměla zapomínat na své přátele a koníčky. To mu možná bude i sympatičtější než plánovat další schůzku hned zítra. Navrhněte mu, ať se ozve a určitě zas něco vymyslíte. Vždyť těšit se jeden na druhého k romantickým začátkům také patří a další rande už nebudou zpočátku provázet stresy, ale mnohem větší pohoda.

Máte zajímavý tip na první rande?Názory k článku


Já vzal svoji holku na rande na únikovou hru. Rovnou jsem objednal podle názorů na internetu tu nejlepší (a i nejdražší, ale bohatě se vyplatilo) - The Chamber, Útěk ze žaláře. Čekala nás tam temná atmosféra středověkého vězení. Mojí holce se tam moc líbilo, byla spokojená a večer se vydařil. Dodnes na tu hru rádi vzpomínáme a určitě si tam zase na nějakou únikovku zajdeme.
Pavel, 8. dubna 2017

Napište, co si o tom myslíte