BudKocka.cz logo

Co dělat v horkém počasí a nezbláznit se?

Články Léto Eliška 27. července 2013
žena v bazénu s drinkem

Momentálně máme léto v plném proudu a teploty ve stínu šplhají ke 40°C a na slunci je mnohem více. Teplé počasí je rozhodně oblíbenější než studená zima, ale někdy je to opravdu hodně. Možná se vám taky nechce nic dělat a jen byste nejraději ležela někde ve stínu, popíjela osvěžující koktejl a ještě k tomu se zašla zchladit do vody. Pokud někomu dělá takové teplé počasí problémy, měl by se rozhodně držet někde mimo přímé slunce, ať se mu něco nestane. Pokud si ale léto ráda užíváte, tak si jej stále užívejte.

Podívejte se na několik rad, ať se nezblázníte v tomto horkém počasí. Určitě některé z nich znáte, ale co tak si je připomenout.

Zchlazení v bazénu nebo koupališti

Když je horko automaticky mnoho lidí chodí na koupaliště nebo k přehradě, které jsou na osvěžení ideální. Nebereme-li v potaz, že některé přehrady jsou celkem špinavé. Ale je tu jeden problém, většinou nemáte možnost se před sluncem schovat a celou dobu vám žhne na hlavu. Pokud vám nevyhovuje koupaliště plné lidí, můžete se jít zchladit na bazén (mate-li doma nebo ke kamarádce). Další možností je skočit několikrát denně pod studenou sprchu.

Osvěžující koktejly a nápoje

V létě se má hodně pít neslazených tekutin, aby nedošlo k dehydrataci organismu. Možná se vám ale voda, minerálka nebo čaj už přepil. Dejte si i něco velmi dobrého. Vyzkoušejte různé ovocné koktejly nebo sáhněte i po nějakých s alkoholem. Takový nápoj vám rozhodně bude chutnat a budete ho brát jako velmi příjemné osvěžení.

osvěžující nápoj

Odpočívání ve stínu

Venku ve stínu jsou naštěstí vždy teploty mnohem menší. Nesvítí na vás tolik slunce, proto můžete v klidu číst, pečovat o zahrádku nebo jen tak sedět či pospávat.

Můžete zůstat i doma

Pokud se vám nechce nikam chodit, zůstaňte doma. Pijte vychlazené nápoje, dělejte to, co ráda děláte, ale vyhněte se straně, kde svítí slunce. Pokud ale bydlíte v podkroví nebo posledním patře, tak jediná rada je jít ven někam do stínu.

Osvěžte se i v práci

I v tomto počasí musí někdo chodit do práce. Většina firem je vybavená klimatizací, takže to je pak bez trápení. Pokud tam ale nemáte klimatizaci nebo větrák, tak nezapomeňte dostatečně pít a choďte si často mýt studenou vodou ruce, ty si můžete opláchnout až k loktu. Pomůže to.

Těžká jídla vyměňte za lehká

V létě se moc nehodí jíst těžká jídla, protože by vám bylo akorát těžce od žaludku. Možná spíš nemáte ani hlad a při pomyšlení na pečenou kachnu nebo vepřo knedlo zelo se vám ježí chlupy po těle. V létě se častěji jí jednoduché pokrmy, které jsou lehké a také se preferují menší porce. Chybu neuděláte ani zeleninovým či ovocným dnem.

Možností je opravdu mnoho, jak si můžete zpříjemnit tropické teploty. Nezapomeňte kolem poledne nebýt moc na slunci, ať nedostanete úpal nebo úžeh.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte