BudKocka.cz logo

Zimní bundy a kabáty trendy na rok 2024

Móda Trendy Zima Bundy Šárka 5. listopadu 2012
Zimní bundy a kabáty

I když je stále ještě podzim, každá z nás už jistě pocítila nepříjemné ranní mrazíky, které nám naznačují, že na sebe zima nenechá čekat a podle meteorologů by měla být obzvlášť dlouhá a velice chladná. Proto by bylo dobré pořídit zimní bundu nebo kabát, který vás před studeným počasím ochrání.

Vyberte si z těch nejlepších kousků


černé kabáty


s kožíškem


červený bílý kabát


tmavý


kabátky


barevný dlouhý


černý


tmavý


kostkovaný kabát

Nemáte žádný nebo vás už starý omrzel a chcete něco nového? Zajímá vás, co se bude tuto zimu nosit? S čím přišly značky jako je C&A, Lindex nebo H&M? Módní návrháři ani letos nekladou svým schopnostem meze a proto se i tento rok v obchodech objevují delší kabátky ve všemožných barevných variacích, střizích a různými typy spon a pásků. Přečtěte si více.

Rozmanité barvy zimních svršků

Zima je poměrně pochmurným a chladným ročním obdobím, ve kterém se všichni zahalují do klasických tří barev typických pro zimu – do černé, šedivé a bílé. Proč ale? Oblečení v těchto neutrálních barvách by ve vašem šatníku nemělo rozhodně chybět, ale proč si nepořídit také kabátek, která vás trochu rozzáří? Módní značka Promod v loňském roce představila kolekci zimních kabátků, které zahrnovala všechny pestré barvy včetně žluté, zářivě červené, fialové a zelené. A bude tomu tak i tento rok. V obchodech už se začínají pomalu na stojanech objevovat pestré zimní kabáty těch nejrůznější střihů a nezůstanou tak dlouho. Uvidíte, že do pár týdnů zmizí a zůstane jich jenom pár.

Kožešinové límce jsou skvělým doplňkem

Jestliže se kožešinové límce objevily už i u podzimního oblečení, můžete si být jisté tím, že se objeví i na tom pro zimu. Dlouhé kabáty a zimní bundy s kožešinovým límcem působí velice elitně. Ne všem ale sluší. Snažte se tedy najít takové kousky, u kterých je možné kožešinu odepnout a připnout podle vaší nálady. Budete si pak moc vybrat, jestli kabátek oživit límcem nebo barevným šátkem či šálou.

Pokud vás tento styl kabátů a bund zaujal, kupujte se spíš neutrální a přirozené barvy jako je černá, šedá, bílá, hnědá nebo tmavě zelená. Kožešina k nim sedí rozhodně lépe než k zářivě růžové nebo svítivě modré.

Důležitá délka je kabátů a bund

Zapomeňte na krátké bundičky nad zadek, které se hodí ledajak na podzim. V zimě byste se měly snažit o to, co nejvíce se vyhnout riziku nachlazení, a proto se v obchodech s oblečením objevují dlouhé prošívané bundy a kabáty. Záleží jen na vás, jaká délka vám vyhovuje. Můžete si koupit kratší kabátky nad kolena, nebo dlouhé pod ně nebo dokonce takové, které sahají až ke kotníkům.

Lesklé a prošívané bundy

Další věc, jež by se letos v obchodech měla objevit, jsou dámské lesklé prošívané bundy, které jsme mohly vidět již před dvěma roky. Tento typ oblečení by měl zaplnit regály obchodů jako je například Orsay, Vero Moda, New Yorker nebo H&M. Novinka, která by se měla letos v obchodech objevit a určitě několik z vás zaujme, jsou stínované bundy. Módní návrháři zvolili například majoritní přechody mezi červenou a hnědou nebo mezi černou a světle modrou.

Pásky u bund a kabátů nesluší všem

Dlouhé bundy či kabáty by měly být v letošním roce opatřeny nesčetnými variacemi pásků, přezek a zapínání. Tento trend se objevil už před několika roky a stále se drží. Stejně jako u kožešin si ale musíte dát pozor. Zavazovací pásky nesluší všem. Hodí se hlavně pro slečny s útlým pasem a ladnými křivkami, které nádherně zvýrazní a dá je na obdiv celému (převážně mužnému) okolí.

Zavinovací kabáty

Světoznámá značka Louis Vuitton a mnoho jiných letos na módních molech představili zavinovací kabáty, které působí opravdu vkusně a netradičně. Tento typ střihu se objevil jak v dámské, tak i v pánské kolekci a je tedy jisté, že bude hrát tuto zimu důležitou roli. Je vhodný pro jakoukoliv postavu, protože schová vaše nedostatky, u kterých nechcete, aby byly viděny, a naopak v kombinaci s páskem podtrhne krásu postavy u štíhlých dívek a žen.

Tak co? Chystáte se už na nákupy zimního oblečení?Foto: zoot.cz, answear.czNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte