BudKocka.cz logo

Co se bude letos nosit z osmdesátých let?

Móda Trendy Eliška 19. ledna 2018
móda

V poslední době si můžete všimnout, že některé kousky oblečení nápadně připomínají módu z osmdesátých let. Přesně tak, některé prvky se vracejí, ale nejsou úplně stejné. Některé ženy je pamatují, některé ne. A co vy?

I když se móda neustále cykluje, tak to neznamená, že se nosí vše z daného období. Většinou se vracejí jen prvky, které se něčím vylepší. Někdy klidně můžete něco nosit ze starého šatníku a někdy ne. Záleží ovšem na dané situaci a na tom, v čem se dobře cítíte.

Zahrajte si na zvíře

Zvířecí motivy jsou opět v módě, ale dávejte si pozor, ať to s nimi nepřeženete. Jeden kousek určitě stačí na vytvoření dokonalého outfitu, více kousků by už působilo směšně. Oblékněte si leopardí kabát, halenku či obujte boty, vždy ale jen jednu věc. A nebo stříbrné šperky tlapky.

Ozdobená móda

Nudí vás už klasické šaty, halenky nebo sukně? Již minulý rok se hojně začaly objevovat nabírané rukávy, předminulý rok volány, výstřihy a průstřihy. Do toho přijdou i asymetrické kousky. Na rozdíl od osmdesátek jsou méně nápadné a dokonale ozdobí oblečení.

Už to tady bylo a je to tu zase. Jedná se o legíny se sukýnkou.

Odhalte rameno

Odhalené rameno nebo dokonce obě ramena patří mezi trendy již pár roků. Letos takovou módu nesmíte přehlížet. Asymetrická halenka nebo šaty s jedním chybějícím rukávem nebo se spadlými rameny budou vypadat naprosto úžasně.

moda

Podtrhněte pas

Váš outfit bude působit naprosto perfektně, pokud si zvýrazníte pas. Nikdo po vás nechce vosí pas nebo ideální křivky. Na to nejlépe použijte širší pásek s výraznou sponou. Můžete si hrát s jeho barvami i materiálem.

Nechte oblečení lesknout

Metalické barvy byly in nejen v osmdesátkách, ale i před pár lety. Nyní opět vstupují plnou silou do výsluní. Sáhněte po šatech nebo halenkách v metalických odstínech, aby perfektně doplnily váš vzhled.

Nebojte se denimu

Džíny, džegíny nebo sukni se nebojte doplnit džínovou bundou. Možná před lety nepředstavitelné, ale teď můžete tak toto oblečení bez strachu kombinovat přesně jako v osmdesátých a devadesátých letech. Tento outfit bude vypadat skvěle.

Rukávy a vycpávky hrají prim

Vycpávky snad ve všem se snad už nosit nebudou, ale v saka, sáčka a výrazné halenky je mnohdy mít budou. Dále výrazné rukávy ozdobí halenky, svetry i saka. Rovněž ty se budou nosit.

A oblíbené bundy bomber se rovněž nosí.

Ozdobte se náušnicemi

Dalším trendem, který se bude opět nosit, jsou výrazné šperky a bižuterie. Velké náušnice byste si určitě měla pořídit a nosit je. Kromě výrazných náušnic si můžete vzít i náramek či náhrdelník. Ale výrazná by měla být jen jedna věc.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte