BudKocka.cz logo

Jak se obléknout do deštivého počasí

Móda Oblečení Trendy Šárka 14. října 2012
móda v deštivém počasí

Podzim je v plném proudu a s ním i plno deštivých a pochmurných dnů, kterých si v následujícím ročním období pořádně užijeme. Toto počasí je pro podzim opravdu typické, a pokud nechcete po několika prvních chladnějších dnech prochladnout, měla byste se vhodně obléknout. Nemůžete spoléhat na obyčejné sáčko, které sotva stačí v září… Co si tedy vzít na sebe? Rozhodně ne pláštěnku! Zde je několik tipů na oblečení, které vás spolehlivě ochrání před deštěm a zároveň vás zahřeje.

Nezapomínejte na deštník

Deštník byste měla mít v tašce nebo v kabelce neustále. Nic jiného vás tak spolehlivě neochrání před kapkami deště jako rozkládací deštník. Jeho další výhodou je, že nezabere skoro žádné místo a je navíc poměrně levný. Můžete si tedy koupit hned několik deštníků v těch nejrůznějších barvách, aby ladily k vašemu outfitu.

Kůže místo pláštěnky

Správně naimpregnované kožené boty na podpatku a kožená bunda, plní naprosto stejnou funkci jako pláštěnka.

móda do deště

Stejně efektivně, jen s tím rozdílem, že esteticky působí mnohem lépe. Naimpregnovaná kůže má tu výhodu, že se po ní voda steče místo toho, aby se do ní většina vsákla.

Vrstvené oblečení

Odpoledne je sice příjemných 10 - 15°C, ale ráno byste v tílku a kalhotech doslova umrzla. Svetřík, sáčko a silonky nejsou tedy v brzkých hodinách vůbec od věci. Odpoledne si je můžete bez problému sundat a přitom mít ráno jistotu, že nechytíte třeba chřipku nebo rýmu.

Barevné silonky

Barevné silonky rozjasní váš outfit veselými barvami a příjemně vám zahřejí vaše dolní končetiny. Pro ty, které mají rády sukně, jsou barevné silonky a punčocháče nenahraditelným doplňkem. Zaexperimentujte tedy a nezahalte se celé do tmavých barev.

A jak se oblékáte na podzim vy? Jaké podzimní oblečení je podle vás to nejvhodnější? Uplé džíny nebo minisukně se silonkami?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte