BudKocka.cz logo

Udržte si zlatavé opálení

Krása Rady Léto Martina 21. ledna 2013
opalování

Léto se blíží, podívejte se, jak se na něj můžete připravit. Určitě se pak nechcete jen tak vzdát bronzové pokožky. Přinášíme vám pár tipů, jak si svůj krásný opálený vzhled ještě nějakou chvíli udržet. Některé tipy se vám mohou hodit již teď. Poradíme vám, čemu se vyhnout, jaké přípravky používat a které jídlo si můžete dopřávat více než ostatní.

1. Chlorovaná voda opálení ničí

Pokud milujete dlouhé rochnění se ve vaně, nyní ho omezte na krátké sprchy. Když navíc budete střídat teplou a studenou vodu, pokožku skvěle prokrvíte a ta pak bude vypadat svěžeji a zdravěji.

2. Nezapomínejte na hydrataci

Každá žena bez výjimky nenávidí loupání opálené kůže. Abyste tomuto předešla, je důležité pokožku maximálně hydratovat. Na této bázi fungují také často opomíjené krémy po opalování. Ty používejte nejen bezprostředně po ležení na sluníčku, ale také třeba po návratu z dovolené. Doporučujeme natírat celé tělo i obličej každé ráno a večer, nejlépe po sprchování. Správně hydratovaná pokožka je základem pro dlouhodobý bronz.

Tip.: Pokud hledáte domácí formu účinné hydratace, dopřejte své pokožce každý den nátěr z panenského oleje s kapkou tělového mléka.

3. Účinné vitamínové kapsle

Už jste slyšela o blahodárných účincích beta karotenu na pleť? Vyzkoušejte jej i vy, pokud se tak ještě nestalo. Beta karoten obsahuje kombinaci antioxidantů a vitamínů, které při opalování chrání pokožku a zrak před škodlivými vlivy záření. Navíc podpoří intenzitu opálení a dodává hezčí barvu. Je však třeba jej jíst dlouhodobě, doporučuje se již 2 měsíce před odjezdem na dovolenou. Pokud jste ale ještě beta karoten nezkoušela, je právě čas začít. Nic tím nezkazíte. Za balení 60 tobolek beta karotenu v přírodní formě (dávka na 2 měsíce) zaplatíte okolo 70 Kč.

4. Solárium jen výjimečně

Škodlivých účinků sluníčka jste si přes prázdniny užila pravděpodobně dost, není třeba v zátěži na pokožku pokračovat ještě teď. Solárium si dopřejte max. jednou za čtrnáct dní ve vhodné dávce, vždy používejte přípravky určené speciálně pro opalování v soláriích. Vyhněte se i bio soláriím – ačkoli se tváří jako zdravější forma umělého opalování, tzv. bio trubice v nich jsou méně šetrné k pokožce než klasické trubice. Nezapomeňte, že se o soláriích tvrdí, že způsobují rakovinu kůže, takže si na to dávejte pozor.

5. Oblíbené samoopalovací přípravky

Slyšela jste, že nejúčinnějším způsobem, jak si po létě udržet pokožku krásně opálenou, je používání samoopalovacích přípravků? Není ale radno to s bronzem v tubě přehánět. Samoopalovací přípravky se sice vylepšily, obsahují účinnější samoopalovací složky, ale při nadměrném používání zabarvují vaši kůži do oranžova, vytvářejí fleky po celém těle a navíc jsou také nezdravé. Doporučujeme šetrnější tónovací krémy.

Vyzkoušejte nový přípravek Tanning Mist. Jedná se o sprej.

Pořiďte si přípravek vhodný na tělo i na obličej, který rovnoměrně nanášejte na pokožku dvakrát týdně po dobu tří až čtyř týdnů po návratu z dovolené, ve zbývajících dnech používejte hydratační tělová mléka.Názory k článku


Já si své opálení udržuji pravidelnou návštěvou solária. Po každém opalování se namažu panthenolem od swissu a pokožku mám stále krásně hydratovanou.
Martina, 22. května 2013

Napište, co si o tom myslíte