BudKocka.cz logo

Trápí vás suché a popraskané ruce? Dostatečně se o ně starejte a krémujte

Zdraví Rady Pleť Veronika 7. října 2013
krémování rukou

Trápí vás na podzim a v zimě suché a popraskané ruce? Obáváte se, že vás opět bude bolet pokožka a nic na ni nepomůže? Podívejte se, jak se můžete vyhnout tomuto nepříjemnému problému a jak jej zmírnit.

Častá změna teplot, klimatizace, umývání nádobí či nevhodné mýdlo jsou častou příčinou, proč nás kůže na rukou tolik trápí obzvláště v teplotách okolo nuly.

Proč jsou ruce suché?

Vzhledem k tomu, že se na rukou moc nevyskytují mazové žlázy, častěji se vysušují. To ale neznamená, že by všechny ženy měly mít vysušené ruce. Netýká se to totiž všech. Když se ale k tomu přidá zmiňované umývání nádobí, studený vzduch či klimatizace, pokožka je stále více namáhána a tím pádem i vysušená.

Jak pečovat o ruce?

Péči o ruce byste rozhodně neměla podceňovat, protože k čemu by vám bylo, že budete mít krásně upravené nehty a pokožka bude suchá až krvavá. Určitě víte, že to moc dobře nevypadá, proto byste měla věnovat dostatečnou péči i pokožce.

Vyhněte se vodě

I obyčejné umývání rukou má velký vliv na stav pokožky - horká voda, vysušující mýdlo a dlouhá doba není nejpříznivější pro pokožku na rukou. Raději si kupte kvalitní hydratační mýdlo a ruce si umývejte pouze nezbytně nutnou dobu. Pokud často umýváte nádobí, uvažujte o pořízení myčky. Nejde-li to, používejte rukavice nebo delegujte tuto práci na někoho jiného.

Olejové zábaly

Alespoň jednou týdně si udělejte olejový zábal na ruce. Výborný je olivový, kokosový nebo avokádový zábal. Ruce natřete velkou vrstvou a nechte je alespoň 30 minut odpočinout za občasného promasírování. Také můžete olej na ruce nenést před spaním, vzít rukavice a jít spát. Pokud vám na rukou zůstane hodně oleje, snažte se jej do rukou vetřít nebo je otřete do ubrousku, až poté si umyjte ruce.

Víte, co dále pomáhá na suché ruce?

Každodenní krémování

Každý den byste si měla krémovat ruce. Stačí si vzít jen malé množství krému nebo oleje a to si vetřete do pokožky rukou. Nemusíte utrácet stovky za krémy, vyzkoušejte obyčejnou Niveu, Dove nebo klasické oleje.

Neuškodí ani navštívit kosmetičku

Pokud selhává domácí péče, navštivte kosmetičku, která vám může speciálními krémy pomoci.

Máte-li ale pořád problémy, zaměřte se i na dostatečný příjem vitamínů E, D a B komplexu, případně navštivte lékaře, ať se najde pravá příčina.

Jakou máte radu na suché ruce?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte