BudKocka.cz logo

Účinné babské rady na kruhy pod očima

Krása Babské rady Rady Lucie 27. září 2015
kruhy pod očima

Kruhy od očima dokáží pěkně potrápit, vypadáte starší, unavenější a také nezdravě. Pokud vás už pěkně štvou, vyzkoušejte následující tipy, které vám pomohou se jich zbavit. Jedná se o osvědčené babské rady, jež se osvědčily již mnoha ženám.

Za tmavé až černé kruhy či váčky pod očima může mnoho aspektů, mezi které patří nejen nedostatek spánku, ale i stres, opalování, alergie, strava, dědičnost a v neposlední řadě také stárnutí. To jsou hlavní příčiny, které způsobují nevzhledné kruhy. V první řadě se starejte o prevenci, ať se jim snažíte co nejvíce předcházet. Stačí se řídit následujícími babskými radami.

Vyzkoušejte obklady na kruhy pod očima

Na rychlou pomoct mohou posloužit i různé obklady, které zmenší kruhy pod očima a celkově oči rozjasní. Jedná se o vyzkoušené babské rady, které mnohdy pomohou kruhy odstranit.

Čajový sáček na víčka

Uvařte si černý nebo heřmánkový čaj, vyjměte sáčky a ty nechte vychladnout. Následně je přiložte na zavřená oční víčka. Sáčky by měly pomoct za 10 - 15 minut, během této doby oblast očí prokrví a kruhy zmenší.

Okurka je klasika

Salátová okurka neboli hadovka je hotovým zázrakem na kruhy pod očima. Obsahuje vitamin E, C a vitamíny skupiny B, osvěží pleť a také ji zklidní. Okurku omyjte a nakrájejte na plátky, jichž naskládáte kolem očí. Nechte je působit 5 - 10 minut. Můžete je položit i na zbytek obličeje, bude jemnější.

okurková maska

Arnika na prokrvení

Připravte si odvar z arniky, následně přikládejte obklady na víčka a okolí. Nechte chvíli působit. Arnika pomáhá prokrvit oblast, odvede přebytečnou vodu a škodlivé látky.

Led pomůže na otoky

Ledové kostky vložte do sáčku nebo mraženou zeleninu zabalte do utěrky a následně si ji přiložte na oči. Chvíli počkejte, dokud nebude váčky pod očima menší. Obklad má velmi pozitivní vliv, pokud vás trápí otoky kolem očí.

Brambory kruhy vybělí

Brambory obsahují enzymy, jež mají lehce bělící účinky a to hlavně na tmavé kruhy. Nakrájejte jednu bramboru na plátky a přiložte je kolem očí. Nechte je působit asi 10 minut.

Důležitá je i prevence

Taktéž nezapomeňte na prevenci, ať nevznikne některý z aspektů, který je způsobuje. Díky prevenci si pomůžete nejen na kruhy pod očima, ale celkově zdravému životnímu stylu.

Pijte vodu

Každý den byste měla vypít alespoň dva litry čisté vody. Můžete ji ochutit šťávou z citronu nebo si dejte občas i čaj. Dostatek tekutin zjemní pokožku a také pomáhá detoxikovat tělo. Pokud nemáte ráda vodu z kohoutku, dejte si neperlivou a hlavně neslazenou minerální vodu.

Vsaďte na zeleninu a ovoce

Jezte hodně zeleniny a ovoce, protože obsahují cenné vitamíny a minerály, které pomáhají vyživovat pleť. Velice důležitý vitamin C, který sice můžete přijímat i v podobě vitamínů, ale ovoce a zelenina jsou velmi zdravé.

Omezte kofein

Kofein nenajdeme pouze v kávě, ale také kolových a energetických nápojích. Nejenže pomáhá odvodňovat tělo, ale také oddaluje unavenost a máte tendence odkládat spánek.

Zredukujte příjem soli

Nadměrný příjem soli, jak je u nás v Česku zvykem, je nejen pro zdraví nevhodný, ale také má vliv na zadržování vody v těle a tvorbě otoků (třeba právě pod očima). Naučte se méně solit, pokrmy dochucujte bylinkami a omezte konzumaci slaných potravin.

Chraňte se před sluncem

Taktéž slunce má neblahý vliv na kruhy pod očima, proto si použijte opalovací krém nebo vsaďte na sluneční brýle.

Pořádně se vyspěte

Spánek je pro tělo velmi důležitý, ale bohužel bývá často opomíjený. Snažte se spát nejméně 7 hodin, nejlépe 8 hodin. Nejlepší je usínat ve stejnou dobu v dokonale ztmavené místnosti bez rušení z venku. Pokud vás brzo ráno budí hluk z aut, zkuste větrat jinou místností.

Jestliže nemáte čas na zkoušení uvedených babských rad a na prevenci je pozdě, sáhněte po kosmetice a kruhy můžete jednoduše schovat. Pomůže na ně korektor a následné malování, ale příčina nebude stále objevena.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte