BudKocka.cz logo

Jak na kruhy a pytle pod očima

Krása Rady Šárka 17. prosince 2012
oči

Kruhy a váčky (tzn. „pytle“) pod očima trápí mnoho žen a všechny se jich chtějí co nejrychleji a nejefektivněji zbavit. Trápí vás taky a nevíte, co s tím? V tomto článku vám dáme několik tipů a rad na to, jak se jich zbavit a co udělat pro to, aby se vám pod očima už neobjevovaly.

Než se vůbec začnete zabývat tím, jak se kruhů pod očima zbavit, měly byste se nejdříve zaměřit na příčiny jejich vzniku. Je jich celá řada. Tou hlavní a nejzávažnější je nedostatek spánku, kterým trpí značná část populace. Nemusí se jednat o následek veselých oslav, které trvají až do rána. Stačí, pokud jste dlouho do noci dělaly něco do práce nebo do školy. Projeví se i to, pokud jste prostě jen nemohla usnout. Nedostatek spánku a odpočinku se na vašich očích a celkově na těle okamžitě podepíše. Paradox je, že kruhy pod očima může způsobit i nadbytek spánku. Zkuste tedy dodržovat doporučovanou dobu spánku. Na vzniku váčků a kruhů hraje ale i svou roli věk, stres, dehydratace, dlouhý a opakovaný pláč, konzumace alkoholu, alergie nebo těhotenství.
Chcete tedy vědět, jak na kruhy vyzrát?

1. Dostatek spánku

Jak již bylo řečeno, spánek je základ pro zastavení a regulaci tvorbu těchto dvou nepříjemností. Doporučována doba spánku je 8 hodin. Snažte si tedy svůj denní režim uzpůsobit tak, abyste ji co nejvíce dodržovaly. Je jasné, že to nejde vždy, ale takovéto výjimky udělejte maximálně jednou do týdně a jinak spěte tak, jak byste měly. Před spánkem se pokuste vyvarovat alkoholu a kofeinových nápojům (ani čaj není příliš dobrý). Vaše ložnice by měla být tichá, dobře zatemněná a hlavně vyvětraná. Pokud vám v prvních dvou doporučení zabraňují sousedé nebo okolí, zkuste špunty do očí a klapky na oči.

2. Omezte sůl a zvyšte pitný režim

Zkuste méně solit a dodržovat pitný režim. Zkuste pít neslazené, nealkoholické nápoje. Nejideálnější je voda. Hlídejte si příjem alkoholu a chystáte-li se na oslavu, vždy vypijte alespoň 1-2 sklenice vody, abyste zabránila následné dehydrataci.

3. Chraňte se před sluncem

Chraňte oblast očí před přímými slunečnými paprsky. V létě a na horách používejte kvalitní sluneční brýle se silným UV filtrem a nezapomeňte se nemazat opalovacím krémem se silným faktorem. Oblast kolem očí je totiž velice citlivá.

4. Triky s kosmetikou

Pokud chcete kruhy zakrýt pomocí kosmetiky, budete potřebovat korektor, který by měl být o odstín světlejší než vaše pleť. Aplikujte jej na celou oblast okolo očí, a poté přepudrujte bezbarvým pudrem. Při nanášení make-upu se vyhněte oblasti pod dolními víčky, abyste na kruhy pozornost spíše neupoutala. Kruhy u vnitřní strany oka můžete zkusit překrýt bílou tužkou.

5. Domácí recepty

Jakmile se vám pod očima kruhy objeví a vy nemáte po ruce kosmetiku (nebo ji nechcete používat), můžete vyzkoušet některý z osvědčených domácích receptů. Přiložte na oči plátky vychlazené okurky nebo brambory. Obsahují totiž látky, které pomáhají snížit otok a oči se snáze dostanou do normálního a přirozeného stavu. Vyzkoušet můžete i čajové sáčky. Čaj obsahuje zase látku zvanou tanin, který podporuje krevní oběh. Zkusit můžete jak studené, tak i podle nejnovějších výzkumů i teplé obklady, které také dělají doslova zázraky. V obou případech by měly být na očích alespoň deset minut.

6. Vyhýbejte se stresu

Jak bylo zmíněno v předchozím odstavci, stres má negativní dopad na vaše tělo, hlavně na vaší kůži. Ovlivňuje zvýšenou tvorbu akné a taky tvorbu kruhů pod očima. I když je to v dnešní době poměrně nemožné, snažte se mu co nejvíce vyhnout.

7. Používání krému

Oční krémy nenanášejte v hustých vrstvách a nenechávejte působit dlouhou dobu. Přípravek je vhodné po dvaceti minutách smýt. Všechny vyživující a účinné látky se za tuto dobu vstřebají. Hutné krémy či krémy nechané přes noc přispívají k tvorbě otoků.

Máte svůj vlastní tip na to, jak se můžete zbavit otoků pod očima?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte