BudKocka.cz logo

Jak pečovat o normální pleť? Jak se o ni starat?

Krása Pleť Soňa 24. března 2019
normální pleť

Někdo má pleť mastnou, někdo příliš suchou a někdo má pleť normální. Právě normální pleť vypadá zdravě a netrápí ji ani akné, ani není suchá. Avšak nesmíte usnout na vavřínech, rovněž normální pleť potřebuje dostatek správné péče. Jak ji poznáte a jak o ni pečovat?

Normální neboli eudermická pleť je pleť vyvážená, která sice na T-zóně může být trošičku mastná, ale ve výsledku je hydratace i tvorba mazu vyvážená. Ženy s tímto typem pleti výrazně netrpí na akné, pleť není podrážděná a neobjevují se na ní červené flíčky. Tento typ brán jako ideální typ pleti.

Tento typ pleti je většinou dán nejen genetickými předpoklady, ale i životním stylem. Postupem věku se ale může změnit na mastnou nebo suchou pleť. Může za to nesprávná péče, jiný životní styl nebo hormonální nerovnováha.

Jak ji poznat?

Jaká by měla být péče o normální pleť

Pravidelně čistěte pleť

Ráno a večer byste si měla pravidelně čistit pleť. Na čištění můžete použít micelární vodu, odličovací mléko nebo čistící gel. Vyhněte se ale mýdlům nebo esenciálním olejům, které mohou pleť zbytečně vysušit nebo podráždit.

Potřebuje i hydrataci

I když máte normální pleť, která není suchá, je nutné ji hydratovat. Před den jsou vhodné lehké krémy a na noc výživnější. Nezapomínejte na krémy v zimě, která pleti obecně škodí.

Dodejte pleti řadu živin. Najdete je v přípravku VIANUTRA Beauty Care, který si určitě oblíbíte.

Vsaďte na peeling

Rovněž nezapomínejte na pravidelný peeling, ať odstraníte odumřelé buňky. Nemusíte ho dělat tak často, jak ženy s jiným typem pleti. Vyberte si raději přírodní peeling, ať pokožku nedráždí.

Pečujte o oční okolí

Nezanedbávejte péči o oční okolí, které je náchylné na podráždění a stárnutí. Pečujte o něj pravidelně a mažte jej, abyste předešla tvorbě vrásek v nízkém věku.

Chraňte se před sluncem

Před slunečním svitem na sebe nanášejte krémy s dostatečným UV faktorem. To stejné se týká i pleti, kde ale řada krémů na pleť již ochranný faktor má.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte