BudKocka.cz logo

Časté chyby při umývání vlasů

Krása Vlasy Lucie 9. června 2016
vlasy

Určitě i vy děláte některou z následujících chyb při umývání vlasů. Mnoho žen se domnívá, že si vlasy myje správně, ale opak je často pravdou. Když se jich vyvarujete, jako odměnu budete mít hezčí a zdravější vlasy.

Každodenní mytí vlasů jim škodí

Myjete si vlasy každý den, protože je chcete mít vždy perfektní? Možná kdybyste si je nechala i druhý den bez umývání, zjistíte, že také druhý den vypadají taktéž skvěle a nejsou mastné. Vlasům každodenní umývání škodí, protože přijdete o přirozené látky, jež vlasy vyživují a dodávají jim cenné látky. Umývejte si je obden nebo jim dejte pauzu alespoň o víkendu.

Mytí vlasů dvakrát

Myjete si vlasy vždy dvakrát, protože to píšou na obalu šamponu nebo protože vám to řekla kamarádka? Určitě jste si všimla, že vůbec žádný vliv na jejich hebkost a čistotu nemá. Druhé mytí je pouze vysuší, ale účinek druhé mytí nemá opravdu žádný. O něco jiného se jedná v případě, kdy se vrátíte ze stavby, prašných prostor nebo máte vlasy silně znečištěné. Tam se opravdu hodí vlasy umýt dvakrát.

Dopřejte vlasům dostatek péče. Vyzkoušejte žvýkací balíček HairBurst s vitamíny a kvalitními produkty.

Ještě jedna věc, když si budete mýt vlasy dvakrát, spotřebujete více šamponu a budete si ho muset častěji kupovat. Vydělá na tom pouze výrobce.

Objevily se vám ve vlasech vši? Zbavte se jich.

Dlouhé oplachování barvených vlasů

Pokud si barvíte vlasy, zpozorněte. Když si budete dlouho oplachovat vlasy, dříve si vymyjete barvu z vlasů. Taktéž vám škodí i umývání si vlasů dvakrát. Myjte si vlasy pouze jednou a dostatečně si opláchněte vlasy, ale nepřehánějte to s dobou.

vlasy

Máte dlouho kondicionér ve vlasech

Pokud používáte kondicionér, který se smývá, nechejte ho působit pouze určenou dobu výrobcem a pak hned opláchněte vlasy. Jinak je budete mít zplihlé a mastné. Můžete také používat kondicionéry, které nejsou smývatelné. Další zajímavostí je, že některé šampony rovnou kondicionér obsahují, tak jej nemusíte na vlasy zbytečně aplikovat.

Hodně šamponu jim také nepomáhá

Šampon na vlasy nanášejte postupně v přiměřeném množství. Měl by se nanést asi do 7 míst na hlavě u kořínků a poté jej napěnit dále. Taktéž neplatí, že čím víc pěny na vlasech budete mít, tím lépe je umyjete. Akorát se vysuší a konečky vlasů neobsahují žádné mazové žlázy (ty jsou u kořínků). Některé šampony téměř žádnou pěnu nevytvoří, přesto s nimi vlasy perfektně umyjete.

Dodejte hřívě vlasovou výživu Hair Vitamins, najdete v ní důležité látky pro krásné vlasy.

Příliš teplá voda není ku prospěchu

Umýváte si vlasy příliš teplou vodou? Tak to jim taktéž škodíte. Příliš horká voda je ničí, jsou více polámané, bez lesku a také dřív mastné. Voda by neměla být ani studená, ale ani příliš horká, spíš by měla být příjemně teplá. Úplně nakonec si je můžete opláchnout spíše studenější vodou, to zase prospěje pokožce.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte