BudKocka.cz logo

Jak na mastné vlasy? Vyzkoušejte tyto babské rady

Krása Vlasy Babské rady Eliška 21. dubna 2018
krásné vlasy

Ačkoliv kupujete drahé přípravky, které slibují, že na mastné vlasy pomohou, tak zrovna u vás selhávají? Už nevíte, co si na ně koupit, ať vlasy nemáte hned mastné? Možná byste na to měla jít jinak. Vyzkoušejte ověřené babské rady, které mohou (ale také nemusí) být lepší než kdejaký přípravek.

Nejraději byste po pár hodinách od umytí šla vlasy umýt znovu, jak jsou mastné? A říkáte si, proč si je umýváte každé ráno, když to stejně nepomáhá? Vlasy odráží nejen náš zdravotní stav, ale i stres. K tomu navíc mohou být vlasy častěji mastnější kvůli mnoha důvodům:


Často se vlasy rychle mastí právě kvůli nesprávné péči. Nechejte vlasy někdy odpočinout a dejte jim pohov od různých přípravků, žehličky nebo teplého vzduchu vycházejícího z fénu.
Zkuste na ně přírodní tipy a babské rady.

Kefírový zábal

Mezi osvědčenou babskou radu patří zábal z kefíru. Do vlhkých vlasů naneste neochucený kefír, vlasy zabalte do ručníku a po půl hodině působení je umyjte. Vlasy nebudou tak mastné a navíc tato maska dodává vlasům lesk.

Maska z piva

I z piva můžete vyrobit masku, která by měla pomáhat právě proti maštění vlasů. Smíchejte 200 ml piva 10° a 100 ml jablečného octa a tuto směs naneste do vlhkých vlasů. Nechejte působit několik minut a poté vlasy opláchněte.

Olejová maska

Smíchejte kokosový olej s mandlovým olejem, naneste tuto směs do vlasů a opět nechejte působit asi hodinu. Vlasy ale zabalte do ručníku. Následně vlasy pořádně umyjte, ať je nemáte mastné od zbytků oleje. Pokud neseženete mandlový olej, vyzkoušejte jen kokosový.

Rajčatová maska

Rovněž rajčata mají zajímavé účinky na mastné vlasy, protože redukují tvorbu mastnoty. Čerstvou šťávu z rajčat (stačí 100 ml) smíchejte s lžičkou jílu a poté naneste do vlasů. Maska by měla působit čtvrt hodiny, proto vlasy zabalte do ručníku. Pak je umyjte obvyklým způsobem.

Pomoc jedlé sody

Další babská rada praví, že na mastné vlasy pomůže soda. Sodu smíchejte s vodou, ať vytvoříte kašičku, kterou aplikujete do vlasů. Použijte třikrát více jedlé sody než vody. Nechejte působit čtvrt hodinky a pak vlasy umyjte.

Citron na mastící se vlasy

Citrón je plný látek, které vlasům dodávají živiny. A fungují i mastné vlasy. Připravte si šťávu ze dvou citronů, které smíchejte s šálkem vody. Následně směs naneste na vlasy a pokožku. Nechejte působit čtvrt hodiny a poté smyjte vodou.

Maska z černého čaje

Podle babských rad na mastné vlasy pomáhá i černý čaj, který má stahovat póry na pokožce hlavy. Uvařte si silný černý čaj, po vychlazení ho aplikujte na vlasy. Po několikaminutovém působení umyjte vlasy vodou a šampónem.

Zábal z kopřiv

Jaké by to byly babské rady, kdyby tam chyběly kopřivy? I na mastné vlasy kopřivy fungují. Natrhejte čerstvé kopřivy a připravte si z nich čaj, který ještě vlažný naneste do vlasů. Vlasy se pak budou lesknout a nebudou se mastit.

Ocet na mastné vlasy

Ocet má mnoho zajímavých účinků na vlasy, pomáhá proti mastným vlasům a slouží jako kondicionér. Použijte vždy jablečný ocet. Tři polévkové lžíce smíchejte s šálkem vody a naneste roztok na vlasy. Počkejte 10 minut a smyjte ocet z vlasů vodou. Nebojte, nebudou smrdět po octu.

Banán s medem

Na mastnotu pomáhá i banán a med. Rozmixujte nebo vidličkou rozmělněte banán s polévkovou lžící medu. Tuto domácí směs naneste na vlasy a pokožku a nechejte působit kolem 20 minut. Poté vlasy umyjte šampónem. Kromě toho, že vás maska zbaví mastnoty, opět slouží jako kondicionér.

Máte další rady, jak nemít mastné vlasy? Napište je do diskuze.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte