BudKocka.cz logo

Metoda světlo a stín krásně ozdobí vlasy

Krása Vlasy Šárka 14. září 2013
vlasy

Nová prosvětlovací metoda vlasů zvaná Světlo & Stín uchvátila nejen kadeřníky, ale i jejich zákaznice po celém světě. I celebrity si tento styl barvení vlasů velice oblíbily. Například Drew Barrymore (která je známá jako „účesový chameleon”), Sarah Jessica Parker, Cameron Diaz nebo Jessica Biel. Po několika měsících se tato technika dostala konečně i k nám, proto by bylo dobré ji vyzkoušet. Nevíte vůbec, o co jde? Tak společně s námi nahlédněte do kouzelného světa hry stínů a světel, která se stala největším trendem posledních měsíců.

Co je to technika Světlo & Stín a proč je tak populární?

Ve většině žen tento název evokuje hru světel a stínů při západu slunce na mořském pobřeží. To vyvolává taky představu pohybu mořské hladiny, která neustále mění svůj vzhled pod dopadajícími paprsky slunce. A přesně tak působí tento styl barvení na vašich vlasech.

Představte si barvu vlasů, která působí naprosto přirozeně a přitom velice elegantně, upraveně a módně. Navíc dokáže účesu dodat jakousi nenahraditelnou jedinečnost. Její hlavní výhodou je, že odrosty nejsou skoro viditelné a vlasy získávají díky barevnému efektu na objemu, po kterém většina žen tak zoufale touží. Tato metoda vytváří ve vlasech velmi zajímavé a přitažlivé efekty, které dokáží celkový účes (a tedy i jeho nositelku) ozvláštnit a dodat mu na originalitě. V podstatě se jedná o jednoduchou ale velmi efektivní stínohru.

světlo stín L'oréal

Foto: L'oréal

Kvůli těmto důvodům této technice propadlo tolik známých celebrit z Hollywoodu a ještě více žen, které chtějí vypadat fantasticky každý den ve svém běžném životě. Stačí si jen zajít ke kadeřníkovi a můžete být jednou z nich.

Jak si vybrat správné tóny?

Stačí, když navštívíte odborníka nebo svého kadeřníka, který vám a vašim vlasům ušije tuto novou techniku barvení přímo na míru. Nemusíte se tedy bát, že by přestřelil. Tato technika je od léta totiž tak populární, že už si tento kurz udělali snad všichni, kteří se v této profesi pohybují.

Kompletní výbava od značky L'Oréal nabízí širokou škálu přípravků na zesvětlování, odbarvování či melírování vlasů. Hlavní výhodou této značky je, že na tuto techniku nabízí unikátní šetrnou odbarvovací pastu bez amoniaku, které dokáže vlasy odbarvit až o 7 tónů a přitom minimálně poškodit vlasy. Řada je taky doplněna o nový zesvětlující pudr s revoluční a silnější odbarvovací silou než kdy předtím. Dokáže vlasy odbarvit až o dalších 8 tónů.

A bude mi to slušet?

I tu platí všeobecné pravidlo „Risk je zisk” a toho byste se měly držet. Vaše přirozená barva nehraje příliš moc velkou roli. Tato technika lze praktikovat na všechny barvy a vždy vypadá fantasticky. Ať už si u kadeřníka zvolíte techniku, která je inspirovaná Monakem (tady jde především o efekt elegantní a vzdělané ženy z kosmopolitního města) nebo Miami (exotická inspirace z Havany nebo Bali), kde hraje nejdůležitější roli variace tónů a odlesků, určitě budete spokojená a nezáleží na tom, jestli jste blondýnka, brunetka, černovláska nebo zrzka.

Pro ženy, které se změn bojí, je velice příjemné, že se vlastně o žádnou změnu nejedná, už jen tím, že se dá aplikovat na všechny možné barvy vlasů. Technika Světlo & Stín umožní vašim vlasům prokouknout a přitom působit naprosto přirozeně bez toho, abyste musely nějak drasticky měnit barvu vlasů. Výhodou také je, že se tento styl hodí pro jakékoliv roční období. Oslníte s ní při každém ročním období. Jak ve dne, tak v noci.

Zaujala vás tato metoda a hodláte ji vyzkoušet? Nebo radši zůstanete u svého standardního stylu? Pokud stále váháte, zkuste si říct, že tato technika byla inspirována „cílevědomou, moderní ženou, která si jde za svým snem”. To přece musí slušet každé ženě!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte