BudKocka.cz logo

Nezapomínejte na pravidelné odličování

Krása Pleť Hygiena Externí autorka 4. května 2013
odličování tváře

Bez nalíčení sotva vyjdeme z domu, nevadí nám půl hodiny strávené před zrcadlem s aplikací make-upu. Pokud se ale jedná o každodenní odličování, ne vždy se do zdlouhavého procesu rády a pravidelně pouštíme. Najděte si proto vždy před spaním chviličku na tento rituál. Přece nechcete, aby vám pleť díky vaší lenosti dříve zestárla...
Během dne se na pleť nachytá mnoho nečistot, které je třeba odstranit a k tomu je ještě nutné připočítat líčidla, které také na pleť nepůsobí nejlépe. Tak na to nezapomínejte a věnujte se správnému odličování každý den.

Věnujte pár minut očistě vaší pletí, která vám to dvojnásobně vrátí!

Odstranění nečistot a zbytků make-upu je povinnost nejen, pokud se líčíte, ale nečistoty platí i v případě nelíčení. Vaše pleť si potřebuje odpočinout a to se jí nepoštěstí se zanesenými póry plné nečistot, mastnoty a dalších. Občas se samozřejmě může stát, že se vrátíte v pozdních večerních hodinách a do odličovacího procesu se vám vůbec nebude chtít. Mějte po ruce alespoň odličující ubrousky nebo překonejte lenost a v rychlosti se odličte.

Výběr přípravků nepodceňujte

Na trhu naleznete nespočet odličovacích přípravků, které bezproblémově odlíčí i dlouhotrvající řasenku. Při samotném výběru berte ohled na typ vaší pleti. Na každém přípravku je napsáno pro jaký typ se nejlépe hodí. Nedívejte se na cenu, ale raději si kupte kvalitní přípravky, které vaší pleti pomohou a neuškodí jí.

Jak na odličování?

Vždy začínejte u očí, kde se nachází nejvíce zbytků líčidel. Používejte především séra, oleje a tonika určené pro odlíčení zraků, které je tolik nedráždí. Dále následuje čelo, nos a tváře, kdy pečlivě a pořádně odstraňte make-up. Vatové tamponky vyměňujte často, abyste opakovaně nezanášela póry. Můžete vyzkoušet rovněž látkové tampony na odličování. Nezapomínejte na tváře a krk, kde také ulpívají škodlivé nečistoty.

Věnujte také pozornost jemnosti a složení odličovacích tamponků, měly by být jemné a savé.

Přes noc nechte pleť dýchat a nejlepší je, pokud alespoň jeden den v týdnu se nenalíčíte, abyste pleť příliš nenamáhala.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte